پربازدیدترین ها

سرویس: اجتماعی کد خبر: 239409 ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶

فرماندار شهرستان سرپل‌ذهاب:

فرزندآوری و جوانی جمعیت نیازمند فرهنگ‌سازی همگانی است

بازی دراز 1404:فرماندار سرپل‌ذهاب گفت : فرزندآوری و جوانی جمعیت نیازمند فرهنگ‌سازی همگانی است

فرزندآوری و جوانی جمعیت نیازمند فرهنگ‌سازی همگانی است

صدراله بابلی در جلسه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت  در جمع مدیران شهرستان اظهارداشت : اجرای طرح فرزندآوری و جوانی جمعیت در شهرستان نیازمند فرهنگ‌سازی و عزم جدی است که باید با مشارکت بخش‌های مختلف انجام گیرد .

وی افزود : اداره ثبت احوال شهرستان خانواده‎‌هایی که دارای بیشترین فرزند هستند را شناسایی کند و این خانواده‌ها را بعنوان الگو به جامعه معرفی کنند تا مشوقی برای سایر خانواده‌ها باشد .

ایشان درادامه با بیان اینکه دستگاه‌های مختلف در اجرای قانون جوانی جمعیت همکاری داشته باشند تصریح کرد  : اجرای قوانین جوانی جمعیت باید در اولویت اول کاری مسئولین سرپل‌ذهاب قرار گیرد .

نماینده عالی دولت در شهرستان اذعان داشت : بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات تشویقی به مردم سختگیری نکرده و دریافت تسهیلات را تسهیل نمایند ضمنا تمامی بانک‌های شهرستان سرپل‌ذهاب گزارشی از پرداخت تسهیلات تکلیفی ارائه دهند  .

صدراله بابلی در ادامه افزود : حمایت از فرزندآوری از ابتدای دولت سیزدهم در دستور کار قرار گرفت و ما نیز از هیچ اقدام تأثیرگذاری که موجب ترغیب جامعه به فرزند آوری شود ، دریغ نمی‌کنیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: یکی از موانع جوانی جمعیت و فرزندآوری در سرپل‌ذهاب مشکل ضمانت بانک‌ها می‌باشد ، همچنین تسهیلات زلزله در سرپل‌ذهاب مانع از فرزندآوری و ازدواج شده است.