پربازدیدترین ها

سرویس: اجتماعی کد خبر: 239410 ۱۶:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶

برگزار شد: ‌

جلسه توجیهی تبدیل مجوزهای کاغذی به الکترونیکی برای روسای اتحادیه‌های صنفی واتاق اصناف در شهرستان سرپل‌ذهاب

بازی دراز 1404:در راستای اجرای اعلام درگاه ملی مجوزها و تعیین پایان مهلت قانونی تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا با حضور هیات رئیسه اتاق اصناف و روسای اتحادیه‌های صنفی ، کاربران اتاق اصناف و اتاق اصناف کشاورزی و رئیس اداره صمت و معاون عمرانی فرمانداری سرپل‌ذهاب جلسه‌ای تشکیل شد.

جلسه توجیهی تبدیل مجوزهای کاغذی به الکترونیکی برای روسای اتحادیه‌های صنفی واتاق اصناف در شهرستان سرپل‌ذهاب

مرزبان بساطی معاون عمرانی فرمانداری سرپل‌ذهاب در حاشیه برگزاری این جلسه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز گفت: در این جلسه کلیه بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی برای اعضا تشریح و تبیین شد.

وی افزود: طبق اعلام درگاه ملی مجوزها ، کسب و کارهایی که هنوز شناسه یکتا دریافت نکرده‌اند ، فقط تا پایان اردیبهشت ماه فرصت دارند که مجوزهای قدیمی و کاغذی خود را به الکترونیکی تبدیل و شناسه یکتای خود را دریافت کنند.

ایشان گفت: از تاریخ اعلام شده، مجوزها و پروانه‌های کسب کاغذی از لحاظ قانونی باطل محسوب می‌شوند.

بساطی بیان کرد: صاحبان مجوزهای کاغذی ، برای دریافت شناسه یکتا و تبدیل مجوزهای کاغذی به الکترونیکی کافی است با ورود به آدرس اینترنتی درگاه ملی مجوزها به نشانی www.mojavez.ir و فقط با وارد کردن ۳ کد (شماره سریال کارت ملی، کد شناسه صنفی و کد پستی محل کسب) در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به صورت رایگان و غیر حضوری مجوز الکترونیکی یا شناسه یکتا دریافت کنند.

معاون عمرانی فرمانداری سرپل‌ذهاب گفت: ادارات دولتی از این تاریخ به بعد تنها مجوزهای الکترونیکی دارای شناسه یکتا را به عنوان مجوز رسمی کسب و کار محسوب می‌کنند و مجوزهای کاغذی هیچ اعتبار قانونی ندارند و ارائه خدمات دولتی مانند خدمات بیمه‌ای،بانکی (تسهیلات ودستگاه کارتخوان)و مالیاتی ،انتظامی،سهمیه های صنفی و...از طریق درگاه یکپارچه خدمات دولت ارایه می‌گردد و صاحبان کسب وکارهای فاقد شناسه یکتا قادر به دریافت خدمات مذکور نخواهند بود.

شهرستان سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستاها در حریم مرز واقع هستند.