پربازدیدترین ها

سرویس: فرهنگی کد خبر: 239638 ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۰

در سرپل‌ذهاب برگزار شد :

برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز ازدواج امیرالمومنین (ع) و حضرت فاطمه(س)

بازی دراز 1404:مراسم گرامیداشت سالروز ازدواج حضرت امیرالمومنین (ع) و حضرت فاطمه(س) در جوار بقعه متبرکه احمدابن اسحاق(ره) شهرستان سرپل‌ذهاب برگزار شد .

برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز ازدواج امیرالمومنین (ع) و حضرت فاطمه(س)

مراسم گرامیداشت سالروز ازدواج حضرت امیرالمؤمنین (ع) و حضرت فاطمه(س) با حضور مسئول مرکز افق حرم و جمعی از بانوان در جوار بقعه متبرکه احمدابن اسحاق(ره) شهرستان سرپل‌ذهاب برگزار شد .

مسئول مرکز افق حرم احمدابن اسحاق(ره) در این مراسم ضمن گرامیداشت این روز اظهارداشت : ازدواج حضرت امیرالمؤمنین (ع) و حضرت فاطمه (س) مصداق بارز ازدواج ساده و آسان است .

حجت الاسلام مصطفی عسکری افزود : امیرالمؤمنین (ع) و حضرت فاطمه (س) از شخصیت‌های اول دین اسلام هستند که خداوند تبارک و تعالی مقام آن‌ها را بسیار بلند مرتبه قرار داده و حتی در روایاتی وجود هستی به وجود آن‌ها منوط شده است اما می بینیم که ازدواج آن‌ها در اوج سادگی برگزار می‌شود که پیام بسیار مهمی برای جوامع اسلامی و مسلمانان دارد .

وی تصریح کرد : در دنیای امروزی گرایش جوانان به سوی ازدواج باتوجه به مشکلات اقتصادی کاهش یافته است که دلیل عمده آن سختگیری‌های والدین در ازدواج‌هاست در حالیکه باید برای تشکیل یک خانواده برجوانان آسان گرفت و از آن‌ها حمایت و پشتیبانی کرد .

امام جمعه موقت شهرستان گفت : خانواده‌های باید ازدواج امیرالمؤمنین (ع) و حضرت فاطمه (س) را بعنوان یک نمونه بسیار قوی در ازدواج الگوی خود قرار داده و از سنگ اندازی در مسیر ازدواج جوانان با بهانه‌های مختلف و سختگیری های بی‌دلیل اجتناب کنند .

در این مراسم مسابقه و برنامه‌های فرهنگی متنوعی برگزار و در پایان به نفرات برتر مسابقه فرهنگی جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید .