پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 239647 ۱۲:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۰

کابوس در بیمارستان شهدای الاقصی غزه

بازی دراز 1404:منابع رسانه‌ای فلسطین گزارش دادند که بیمارستان شهدای الاقصی در مرکز نوار غزه درپی تداوم حملات رژیم صهیونیستی و به ویژه حملات اخیر به اردوگاه «النصیرات» با یک کابوس و فاجعه مواجه شده است.

کابوس در بیمارستان شهدای الاقصی غزه

به گزارش ایسنا، منابع فلسطینی در این باره اعلام کردند که بیمارستان شهدای الاقصی در شهر «دیر البلح» میزبان پیکرهای شهدا و مجروحان زیادی است و تمامی راهروهای آن مملو از مجروح است.

طبق گزارش خبرگزاری شهاب، در همین راستا، وزارت بهداشت غزه اعلام کرد: بیمارستان شهدای الاقصی تنها بیمارستان در استان مرکزی نوار غزه است و در حال حاضر تنها با یک ژنراتور برق کار می‌کند؛ چراکه یکی از ۲ ژنراتور این بیمارستان هشت ماه است که از کار افتاده است و اگر این ژنراتور نیز ازکار بیفتد، فاجعه‌ای واقعی رخ دهد.

در بیانیه وزارت بهداشت غزه آمده است: بیمارستان شهدای الاقصی به یک میلیون فلسطینی و آواره خدمات بهداشتی ارائه می‌دهد و قادر به ارائه خدمات به این حجم مراجعه و پذیرش پیکر شهدا و مجروحان نیست، بیمارستان کاملاً پر شده است و از این رو از جامعه جهانی، سازمان‌های ملل متحد و همه سازمان‌های بین‌المللی می‌خواهیم برای نجات بیمارستان و حفظ سیستم بهداشتی در استان مرکزی در نوار غزه وارد عمل شوند.

تصاویر منتشر شده در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی نیز به خوبی گویای وضعیت فاجعه‌بار در بیمارستان شهدای الاقصی است.

 

 

0 seconds of 15 secondsVolume 90%

 

 

در همین راستا، سازمان پزشکان بدون مرز در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد بیمارستان شهدای الاقصی در نتیجه نبود منابع و تعداد بالای مجروحان در نتیجه ادامه حملات با یک «کابوس» مواجه است.

این سازمان در ادامه از سکوت جامعه بین‌المللی در قبال جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه انتقاد و اضافه کرد: چند مرد، زن و کودک دیگر باید کشته شوند تا رهبران جهان تصمیم به متوقف کردن این کشتار بگیرند؟

همچنین «رأفت المجدلاوی» مدیرکل مجمع بهداشتی «العوده» در النصیرات، با تاکید بر لزوم برنامه ریزی جامع برای خروج بیماران از این منطقه، گفت: النصیرات روز گذشته میدان جنگ بود و ما در بیمارستان قادر به ارائه خدمات پزشکی نبودیم.  

وی با اشاره به اینکه رژیم اشغالگر بیشتر بیمارستان‌های فعال در نوار غزه را ویران کرده است، تاکید کرد: باید بیمارستان‌های صحرایی بیشتری برای مداوای مجروحان و بیماران در نوار غزه فراهم شود.

المجدلاوی همچنین تاکید کرد که موسسات بهداشتی و پزشکی در نوار غزه برای تهیه سوخت و نگهداری تجهیزات با چالش بزرگی مواجه هستند و بیشتر آوارگان در شمال نوار غزه از بیمارستان شهدای الاقصی و العوده استفاده می‌کنند.

پیش از این نیز دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه در بیانیه‌ای با بیان اینکه بیمارستان شهدای الاقصی توانایی پذیرش تعداد شهدا و مجروحان را ندارد، از جامعه جهانی و سازمان‌های بین‌المللی خواست تا این بیمارستان را نجات دهند و تجهیزات پزشکی و ژنراتورهای برق را برای آن تامین کنند.

 

 

0 seconds of 21 secondsVolume 90%

 

 

این دفتر همچنین اعلام کرد که وضعیت بیمارستان شهدای الاقصی فاجعه بار و به شدت خطرناک است.

وضعیت بیمارستان شهدای الاقصی درپی جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در اردوگاه النصیرات و شهادت ۲۱۰ فلسطینی و جروح شدن ۴۰۰ تن دیگر وخیم‌تر شده است.