پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 239651 ۱۲:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۰

برداشت ۲۰ هزار تن انگور یاقوتی در سیستان و بلوچستان

بازی دراز 1404:ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از برداشت بیش از ۲۰ هزار تن انگور یاقوتی از سطح سه هزار هکتار از باغات این استان خبر داد.

برداشت ۲۰ هزار تن انگور یاقوتی در سیستان و بلوچستان

اردشیر شهرکی امروز یکشنبه ۲۰ خرداد در بازدید از باغات انگور منطقه سیستان افزود: سه هزار و ۶۵۰ هکتار از باغ‌های سیستان و بلوچستان به کشت انگور اختصاص دارد که سه هزار هکتار آن بارور و بقیه غیربارور است.

وی با بیان اینکه برداشت انگور در سیستان و بلوچستان تا اوایل تیرماه ادامه دارد افزود: بیشترین سطح زیر کشت انگور در منطقه سیستان در شهرستان‌های زهک، زابل، هیرمند، هامون و نیمروز است و در شهرستان‌های خاش، زاهدان، میرجاوه و سراوان نیز این محصول کشت می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش‌از ۳۵ هزار تن انگور در استان تولید و روانه بازار مصرف شود.

وی با اشاره به ویژگی‌های انگور یاقوتی گفت: این نوع از انگور با شرایط سخت محیطی در سیستان و بلوچستان سازگاری دارد.

شهرکی اظهارکرد: درخت انگور یاقوتی در نیمه دوم اسفند شکوفه می‌ دهد، اواخر فروردین میوه‌اش غوره می‌شود و در اردیبهشت شاهد تغییر رنگ حبه‌های آن هستیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: انگور یاقوتی به دلیل زودرس بودن از بازار پسندی مناسبی برخوردار است و درآمد خوبی عاید کشاورزان این منطقه می‌شود.