پربازدیدترین ها

کد خبر: 239657 ۱۳:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱

در سرپل‌ذهاب صورت گرفت :

برگزاری مراسم تجلیل از اهدا کنندگان خون در شهرستان

بازی دراز ۱۴۰۴ : مراسم تجلیل از اهدا کنندگان خون در شهرستان سرپل ذهاب همزمان با روز جهانی اهدای خون برگزار و از تعدادی از اهدا کنندگان مستمر خون در این شهرستان تجلیل شد.

برگزاری مراسم تجلیل از اهدا کنندگان خون در شهرستان

مراسم تجلیل از اهدا کنندگان خون در شهرستان سرپل ذهاب همزمان با روز جهانی اهدای خون با حضور فرماندار سرپلذهاب و مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه برگزار و از تعدادی از اهدا کنندگان مستمر خون در این شهرستان تجلیل شد. 

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه در این مراسم با تبریک فرا رسیدن روز جهانی اهداکنندگان خون اظهارداشت : خداوند در آیه ۳۲ سوره مائده  می فرماید : هر کس نفسی را حیات بخشد (از مرگ نجات دهد) مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده است » ، تمام کسانی که اهدای خون را در برنامه زندگی خود گنجانده و به صورت یک کار مستمر آن را تلقی می‌کنند مشمول این آیه و شایسته تقدیر و تشکر هستند .   

مریم میرزاده افزود :  اهدای خون کاری پسندیده و نوع دوستانه است که زمینه‌ نجات جان بیماران را فراهم می‌کند .  

وی تصریح کرد : در این حوزه باید فرهنگ سازی بیشتری انجام شود تا تعداد بیشتری این اقدام خیر را انجام دهند.   

فرماندار سرپل در ادامه این آیین اظهارداشت : اهداکنندگان خون با حس نوع دوستانه خود نسبت به اهدای خون که یک امر خداپسندانه است اقدام می کنند و نقش مهمی در نجات جان افراد نیازمند به این مایع حیاتی دارند. 

 صدراله بابلی ضمن تقدیر از اهداکنندگان خون در شهرستان افزود : اهداكنندگان خون به عنوان افراد شاخص و الگو در جامعه هستند.

 وی تصریح کرد : انسان دوستی بالاترين ارزش انسانی است كه در ضمير اهداكنندگان خون نهفته می باشد. 

 نماینده عالی دولت در شهرستان در پایان افزود : اهدا كنندگان داوطلب خون بدون هيچ توقعی خون اهدا می كنند واين مصداق بارز دادن هديه بی منت است و اجر و پاداش آن تنها با خداوند متعال خواهد بود .  

در پایان این مراسم از تعدادی از اهداکنندگان خون شهرستان که بصورت مستمر نسبت به این امر خداپسندانه اقدام می کنند با تقدیم لوح یادبود و هدایایی تجلیل بعمل آمد .