پربازدیدترین ها

سرویس: اقتصادی کد خبر: 239661 ۱۲:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۲

رئیس جهاد کشاورزی سرپل‌ذهاب خبرداد:

آغاز برداشت انگور یاقوتی از باغات شهرستان

بازی دراز 1404:رئیس جهاد کشاورزی سرپل‌ذهاب از آغاز برداشت انگور یاقوتی از سطح باغات شهرستان خبرداد .

آغاز برداشت انگور یاقوتی از باغات شهرستان

مهندس ایرج بهرامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز اظهارداشت : برداشت انگور از سطح باغات و تاکستان‌های شهرستان سرپل‌ذهاب آغاز شده است .

وی افزود : انگور یاقوتی سرپل‌ذهاب بعنوان زودرس‌ترین رقم انگور در کشور است که در گرمای ۴۵ درجه تابستان توسط باغداران شهرستان برداشت می گردد .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تصریح کرد : سرپل‌ذهاب به سبب موقعیت جغرافیایی و اقلیمی یکی از قطب‌های کشاورزی استان کرمانشاه محسوب می‌شود و اکثر مردم این شهرستان کشاورز و باغدار می‌باشند .

ایشان بابیان اینکه انگور یاقوتی یکی از مهم‌ترین محصولات باغی در سرپل‌ذهاب است اذعان داشت :  هم اکنون ۶۰۰ هکتار تاکستان انگور وجود دارد که برداشت آن از اواسط خرداد ماه آغاز شده و تا اوایل تیر ادامه دارد .

بهرامی خاطرنشان کرد : پیش‌بینی می‌شود که بیش از ۳هزار تن محصول انگور یاقوتی از باغات شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شود .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گفت  : انگور یاقوتی به واسطه نوبرانه بودن در بازار دارای درآمدزایی خوبی بوده و باعث رغبت کشاورزان به این محصول شده است.

وی در پایان افزود : جهاد کشاورزی در نظر دارد در سال جدید جهت حمایت از باغداران  اقداماتی همچون تهیه و تامین نهال استاندارد ، چاله کنی و طراحی باغ را انجام دهد .