پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸

مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر با حضور امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسئولین در جوار حرم احمد ابن اسحاق (ره) شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد.

فرماندار سرپلذهاب صدراله بابلی در این‌مراسم ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به رئیس و پرسنل دادگستری و شورای حل اختلاف شهرستان و یاد و خاطره شهید آیت الله بهشتی و ۷۲تن از یاران امام راحل، گفت: رهبر انقلاب می فرمایند : اساس کار حیات طیبه انسانی عدالت است .

وی افزود: دستگاه قضایی یک دستگاه کاملا مستقل است و پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و تحقق حقوق شهروندی جزء منشور قوه قضائیه است.

ایشان بیان‌کرد؛ دستگاه قضایی در کنار سایر قوا اقداماتی انجام می دهند که دشمن را روز به روز مایوس تر می کند و در این راستا دشمن نمی خواهد اتحاد ، ولایتمداری و مردم‌داری قوای سه گانه کشور را مشاهده کند.

وی ادامه داد: شهید بهشتی یکی روحانیون مبارز و بسیار موثری در پیروزی انقلاب اسلامی بود به فرمایشات امام وبه اصول و ارزش‌های انقلاب پایبند بود و منشا خدمات بسیار ارزنده ای در حوزه دین و دانش بود.

وی ادامه داد: شهید بهشتی بعد از تشکیل حزب جمهوری اسلامی که از سوی ایشان آغاز شد دشمنان نظام کمین کردند و در دفتر حزب ایشان را به شهادت رساندند که به خیال خام خود انقلاب را متوقف کنند اما انقلاب اسلامی روز به روز به برکت خون شهداء پیشرفت کرد و امروز در اوج عزت و اقتدار قرار دارد.

در ادامه‌ امام جمعه سرپلذهاب حجت الاسلام جواد فاطمی نسب گفت:  امام راحل این بستر را فراهم کرد که در انقلاب اسلامی هویت خودرا پیدا کرده، تکامل یافته و فضایل را ترویج کنیم.

وی افزود: هفته قوه قضائیه بهترین فرصت برای بیان اصول و شاخصه هایی است که قوه قضائیه مارا در طراز انقلاب قرار می دهد و فرصتی برای بررسی فاصله بین شرایط موجود و شرایط مطلوب است.

ایشان افزود: قوه قضائیه از همان ابتدای انقلاب یک سیر تحولی را آغاز کرده ، فراز و فرودهایی بسیاری داشته و دریکسال گذاشته با حضور آیت الله محسنی اژه ای تحولاتی انجام شده که مردم را امیدوار کرده است.

وی اظهار داشت: اگر بخواهیم مردم دلبسته به حاکمیت بوده و طعم عدالت را به معنای واقعی بچشند باید قوه قضائیه در طراز انقلاب اسلامی داشته باشیم، اگر کسی بتواند حق مظلومی را از ظالمی بستاند قطعا نگاه لطف و رحمت خداوند شامل حال او می شود و در مقابل اگر کسی از روی جهل و ناعدالتی حکم کند و حقی را ضایع نماید مستوجب عذاب الهی خواهدشد.

فاطمی نسب بیان کرد: قوه قضائیه در اوج آمادگی با نهایت دقت و با عدالت تمام کار خود را پیش ببرد تا بتواند فرمایشات رهبر انقلاب را محقق کند.

وی مهمترین انتظارات رهبر انقلاب از قوه قضاییه ارتباط گرفتن با مردم و دسترسی راحت مردم به مسئولین قضایی کشور دانست و گفت؛یکی دیگر از انتظارات رهبر انقلاب که عمل به آن باعث می شود قوه قضائیه در طراز انقلاب اسلامی قرار بگیرد ارج نهادن به قضات پاکدامن و حفظ شأن و منزلت آنهاست و برخورد جدی با معدود قضات متخلف که فریب هوی و هوس و مطامع دنیوی را خورده اند است.

امام جمعه شهرستان گفت: گماردن نیروهای جهادی  ، سالم و صالح در مسئولیتهای مختلف قوه قضائیه و پیشگیری از وقوع جرائم و دعاوی از دیگر انتظارات رهبر انقلاب از دستگاه قضایی کشور است.

ایشان تصریح کرد: امروز توصیه ها و انتظارات رهبر انقلاب در مجموعه دادگستری شهرستان سرپل ذهاب به عینه مشاهده می شود و با تمام توان و تلاش کارها را پیش می برند، همچنین در طول چهار سالی که وقوع زلزله گذشته مجموعه قضایی با تمام مشکلات و محدودیتهای موجود کار مردم را تعطیل نکرد و در واقع می توان گفت که ایثار کردند.

وی افزود: امروز درب اتاقهای مجموعه دادگستری شهرستان به روی مردم باز است دسترسی همه طرفین دعاوی به قضات یک دسترسی آسان است که از انتظارات رهبری و قابل تقدیر است .

وی شهید بهشتی را فردی مومن ، شجاع ، متدین ، پایبند به اصول ، مظلوم ولی عزیز دانست که خدمات ارزشمندی به انقلاب انجام داد و امروز یک معیار است .