پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
به مناسبت هفته دفاع مقدس:

یادواره شهدای روستای چالگه در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:یادواره شهدا روستای چالگه دهستان بشیوه و پاطاق حوزه ولیعصر(عج) با حضور فرماندار، امام جمعه، فرمانده سپاه و بخشداربخش مرکزی ریس بنیاد شهید و جمعی دیگر از مسئولین شهرستان سرپلذهاب برگزار شد.

بازی دراز 1404:امام جمعه سرپلذهاب حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در این مراسم ضمن گرامیداشت ارزش و آرمان های اسلام و انقلاب امام راحل و شهدا اظهار داشت: جبهه حق و باطل از زمان خلقت حضرت آدم شکل گرفت و تا زمان ظهور امام زمان (عج) ادامه خواهد داشت و در زمان ظهور، اوج تقابل دو جبهه خواهد بود که جبهه حق بر باطل به فرمان حق برای همیشه غالب میشود.

وی افزود: آنچه که مهم است قرارگرفتن انسان در جبهه حق و باطل است، هشت سال جنگ در دوران دفاع مقدس تقابل همین جبهه حق بر باطل بوده است.

ایشان تصریح کرد: باید انسان تلاش کند و از خدا بخواهد همواره بصیرت در وجودش قرار دهد و تا در جبهه حق باشد و بر علیه جبهه باطل مبارزه کند.

امام جمعه شهرستان گفت: برای اینکه انسان در رکاب امام حسین و در معیت پیامبر و گوش به فرمان امام جامعه همان رهبر معظم انقلاب باشد، بصیرت لازمه کار است.

وی به یکی از خصوصیات شهدا در هشت سال جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: همان بصیرت است که شهدا را متمایز کرد و تا هفتاد نفر از بستگان خود فردای قیامت شفاعت میکنند.

ایشان ادامه داد: امروز در جبهه ای که شکل گرفته، شهدا همانگونه که ازما انتظار دارند باید به بینش و درک برسیم که در تقابل حق علیه باطل بتوانیم‌ پشت سر نائب امام‌زمان.عج. حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه تبعیت و پشتیبانی از مقام معظم رهبری از وصیت های شهدا است،گفت: امروزه دشمن تمام تلاش خود را بکار بسته که رخ و چهره مقام معظم رهبری خدشه دار کند،کاری که سپاه معاویه بر علیه امیرالمومنین(ع) انجام داد.

لازم به ذکر است در  روستای چالگه دو شهید منوچهر ملکی و کورش سلیمانی به درجه شهادت نائل آمدند.

سرپل ذهاب در غرب كرمانشاه با بيش از 85 هزار نفر جمعيت در دوران هشت سال دفاع مقدس 803 شهيد، 163 آزاده و 840 جانباز تقديم انقلاب اسلامي كرده است.