پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه:

دهه فجر فرصتی برای معرفی دانش آموزان مولد و کارآفرین عشایر به سراسر کشور است

بازی دراز 1404:معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه دهه فجر را فرصتی برای معرفی دانش آموزان و خانواده های کارآفرین و مولد عشایر عنوان کرد و گفت:برای احیاء دوباره بازی های محلی و عشایری ضروری دانستیم با برپایی جشنواره، تا تمدن دیرینه ایران پهناور و کرمانشاه عزیزمان از یادها نرود.

دکترزهرا نجار، معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در حاشیه برگزاری این مراسم در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز اظهار داشت: دانش آموزان عشایری الگوی بسیار خوبی برای دانش‌‌آموزان سراسر کشور هستند.

وی افزود: در همین راستا در این ایام مبارک دهه فجر، برنامه ای تدارک دیدیم تا بتوانیم الگوی ایرانی و اسلامی ارزشمند عشایری را مطرح کنیم ونشان دهیم که با کمترین امکانات میتوان به بهترین ها دست یافت تا دیگران از این عزیزان الگو بگیرند.

وی بیان کرد: عشایر علاوه بر کمک به تولید کشور، دارای فرهنگ غنی هستند که میتوانند سبک زندگی آنان الگو برای سایر اقشار دیگر جامعه باشند.

ایشان گفت: فرزندان عشایری در حوزه اجتماعی،اعتقادی،سیاسی، زیباشناسی، مولد و دارای مهارت هستند.

وی دهه فجر را فرصتی برای معرفی خانواده های کارآفرین و مولد عشایر عنوان کرد و گفت: احیاء دوباره بازی های محلی و عشایری ضروری دانستیم تا تمدن دیرینه ایران پهناور و کرمانشاه عزیزمان از یادها نرود.

لازم به ذکر است، برگزاری جشنواره بازی های بومی محلی،نمایشگاه از غذاهای محلی از برنامه های مهم این جشنواره است.