پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵

آیین تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید بنیاد شهید سرپل ذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:آیین تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید بنیاد شهید سرپل ذهاب با حضور مدیرکل بنیاد شهید استان کرمانشاه،فرماندار سرپل ذهاب و دیگر مسئولین شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز صدراله بابلی فرماندار شهرستان سرپل ذهاب در مراسم تودیع ومعارفه روسای پیشین و جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سرپل ذهاب گفت : توجه ما به شهدا باید معطوف به ایام خاصی نباشد بلکه هر روز باید به یاد شهدا بود و نام شهید که افتخار همه ماست در همه محافل باید زنده نگه داشته شود . 

 

وی با تبریک سالروز تاسیس بنیاد شهید گفت : تاسیس بنیاد شهید و امور ایثار گران نشانه نگاه عمیق و آینده نگرانه امام راحل بود و امروز این نهاد در نگاه رهبر معظم انقلاب از جایگاه ویژه ای برخوردار است.  

وی افزود : آنچه امروز ما داریم از برکت خون شهیدان است و دوره اخیر احیاء اسلام عزت و اقتدار و استقلال کشور مرهون خون پاک شهیدان است.    

بابلی افزود : همین خون شهدا است که باعث شده است نظام اسلامی با قدرت و اقتدار به پیش رود و دستاوردهای با عظمتی برای انقلاب داشته باشد و تمام تلاش دشمن برای آن است که این فرهنگ که یک فرهنگی مترقی و الگو دهنده و جهت دهنده است در بین جوانان و جامعه ضعیف شود.  

ایشان ادامه داد : شهدا با دست خالی و تنها با اخلاص و توکل به خدا و الهام از اهل بیت در میدان نبرد حق علیه باطل شرکت کردند و پیروزی ما در جنگ هشته ساله ثمره همین رفتار و اخلاص و ولایت مداری شهدا بود.  

بابلی گفت: نظام استکبار از گفتمان و فرهنگ ایثار و شهادت در حراس است و به همین دلیل به دنبال آن است که نوجوانان و جوانان آگاهی لازم نسبت به شهدای شهر و منطقه خود نداشته باشند و این وظیفه ما را چند برابر می کند تا تلاش کنیم سیره و فرهنگ رفتاری شهدا را ترویج کنیم.  

فرماندار سرپل ذهاب تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا نسل جدید را براساس الگوی رفتاری شهدا تربیت کنیم همانطور که نسل های گذشته الگوی خود را از نهضت امام حسین (ع) گرفتند و تربیت یافته مکتب امام حسین بودند.  

وی ادامه داد: حافظ و نگهبان اصلی نظام و انقلاب خون پاک شهدا است و لذا باید با ابزارهای فرهنگی هنری بتوانیم این الگو را در جامعه نهادینه کنیم و کار نهاد های فرهنگی در این راستا ارزشمند و مهم  است.  

ایشان افزود : برنامه ریزی و اهمیت و توجه به ابزارهای هنری مهمترین کار ممکن برای ترویج سیره شهدا است و این موضوع به شدت مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.  

در ادامه مدیرکل بنیاد شهید استان کرمانشاه اظهار داشت: رسالت بنیاد شهید و امور ایثارگران فرهنگی است، این ماموریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که در راس این امور، بحث تکریم خانواده های شهدا،بهره مندی از دستگاه های اجرایی در مراسمات و حضور در منزل این شهدای گرانقدر است.

وی به طرح سپاس که مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته،اشاره کرد و گفت: علارغم‌مشکلات، در سال جاری ۲۶ هزار مورد برای بنیاد شهید استان تعهد ایجاد کرده بودند، که محقق شد .

وی گفت: بزرگداشت جایگاه شهدا، در دوران دفاع مقدس، شهدای بهداشت، سلامت، اغتشاشات اخیر، دنبال گرفتن اهداف و آرمان های انقلاب خصوصا در بین جوانان دینی بر گردن ما است که باید به آن عمل کنیم.

در ادامه  از خدمات ارزنده جناب آقای عبدالرضا حانمحمدی در طول تصدی اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران سرپل ذهاب تقدیر و تشکر بعمل آمد و آقای محمد بهرامی به عنوان رئیس جدید این نهاد معرفی شد.