پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب خبرداد:

تشکیل کمیته شش گانه برای فراهم کردن مقدمات صعود به یادمان بازی دراز در سرپل ذهاب

بازی دراز 1404:فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب گفت: کمیته شش گانه برای فراهم کردن مقدمات صعود به یادمان بازی دراز تشکیل شده است و تمهیدات لازم برای پذیرای زائرین راهیان نور اندیشیده شده است.

سرهنگ مجتبی کاکایی در حاشیه برگزاری جلسه شورای اداری در سرپل ذهاب در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز اظهار داشت: برای ایجاد تمهیدات و مقدمات حضور مسافرین و راهیان نور در مراسم سالگرد غرور آفرین بازی دراز، کمیته شش گانه تشکیل و شرح وظایف مشخص و مصوبات مقرر گردیده است.

وی تشریح کرد: کمیته مهندسی ،با مسئولیت اداره راه و شهرسازی،موظف شده، زیرساخت های لازم در ارتفاعات، ایجاد پارکینگ، احیاء و توسعه ایستگاه صلواتی برای سهولت صعود زائرین به این ارتفاعات فراهم کنند.

وی ادامه داد: کمیته پشتیبانی باید شرایط حضور ۱۲ هزار نفر در شهر سرپل ذهاب که در این مراسم حضور پیدا خواهند کرد، و همچنین زائرین راهیان نور که از اقصی نقاط کشور مشرف میشوند،فراهم کنند،لازم به ذکراست شهرستان های قصرشیرین،گیلانغرب، اسلام‌آباد و دالاهو پذیرایی راهیان نور خواهند بود.

وی گفت: کمیته فرهنگی با مسئولیت آموزش و پرورش شهرستان موظف شده، در امر فضاسازی، یادآور دوران دفاع مقدس در سطح شهر و دامنه ارتفاعات بازی دراز، تبلیغات محیطی و مناسبی انجام دهند.

وی افزود: کمیته بهداشت با مسئولیت شبکه بهداشت و درمان شهرستان، باید در زمینه رعایت و نظارت و کنترل مواد غذایی در شهرستان، ،آمادگی بیمارستان و مراکز درمانی برای مصدمان احتمالی،ارائه خدمات درمانی به زائرین راهیان نور فراهم کنند.

همچنین کمیته اسکان با مسئولیت هلال احمر شهرستان، موظف شده مدارس،حسینیه ها، نمازخانه ها،برای اسکان زائرین راهیان نور، مسافرین، مهیا کنند.

وی در پایان اشاره کرد: با توجه به حجم بالای زائرین از اقصی نقاط کشور برای زیارت سرزمین نور، یادمان شهدای بازی دراز، تمهیدات امنیتی مورد تاکید قرار گرفته وباید با همکاری و همراهی دستگاه های امنیتی مقدمات لازم برای سالگرد غرور آفرین بازی دراز فراهم گردد.