پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۳:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸
به میزبانی شهرستان سرپل ذهاب:

همایش تجلیل از فعالین و منتخبین کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان های غرب استان کرمانشاه برگزار شد

بازی دراز 1404:همایش تجلیل از فعالین و منتخبین کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان های سرپل‌ذهاب ، گیلان‌غرب ، قصرشیرین و دالاهو با حضور مدیریت ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان کرمانشاه و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و برخی دیگر از مسئولین به میزبانی شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز مدیریت ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان کرمانشاه حجت الاسلام کلات پور در این مراسم اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دهه دوم انقلاب اسلامی هشدارهای لازم را داده‌اند. ایشان از ابتدا بحث تهاجم فرهنگی، سپس شبیخون فرهنگی، و در پایان دهۀ 1370 بحث فروپاشی شوروی را مطرح کردند و سپس نسبت به خطر ناتوی فرهنگی هشدارهای لازم را بیان داشتند.

وی یادآور شد: دشمن، عقبه جمهوری اسلامی یعنی اخلاق اسلامی، ایمان و توکل به خدا، ارزش‌های الهی و علاقه به اسلام را هدف قرار داده است.

ایشان به ویژگی‌های ناتوی فرهنگی اشاره کرد و گفت: ناتوی فرهنگی به دلیل ویژگی‌های خود از پیچیدگی خاصی برخوردار است و خطرش افزون‌تر از ناتوی نظامی است و قهرا مقابله با آن نیز با مشکلات بیشتری مواجه خواهد بود.

وی در ادامه کانون های فرهنگی هنری مساجد را مکانی مهم برای روشنگری،آگاهی بخش،افزایش بصیرت دینی و مذهبی، مقابله با اهداف شوم دشمن دانست و گفت: باید با تمام توان و برنامه ریزی، نسل های جوان امروزه جامعه را به گونه ای تربیت و آموزش داد که بتوانند از جامعه و انقلاب اسلامی دفاع کنند و مدافع ارزش ها و خون شهدا باشند.

خسرو تمری رئیس اداره ارشاد اسلامی سرپل ذهاب در ادامه اظهار داشت:این مراسم در راستای تکریم و تقدیر از فعالان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستانهای سرپل ذهاب ،گیلانغرب،قصرشیرین و دالاهو برگزار شده است.

وی با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد، بازوان توانمند برای فعالیت های دینی،قرآنی،فرهنگی و هنری هستند،گفت: این کانون ها به عنوان پایگاه‌هایی دینی و فرهنگی و مردم‌محور در راستای اعتلای فرهنگ اسلامی و انجام امور دینی و مذهبی، احیاء و ادامه گام دوم انقلاب،جهاد تبیین فعالیت می‌کنند و این مؤلفه ها شاخص‌ترین ویژگی کانون‌ها است.

ایشان در ادامه نگاه مؤثر و سازنده‌ای به کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد لازم و ضروری دانست و گفت:در سال جاری خدمات و فعالیت‌های بسیار ارزشمندی در حوزه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با هدف برقراری عدالت فرهنگی در سطح شهر و روستاها انجام شد و این جای تقدیر و تشکر دارد.

در پایان این برنامه از مدیران و اعضای فعال کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان های مذکور با اهدای لوح تقدیر با حضور مدیریت ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان کرمانشاه و مسئولین شهرستان سرپل ذهاب تقدیر شد.