پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۶
فرمانده پلیس راهور استان کرمانشاه:

بیشترین حادثه برای زائرین اربعین حسینی ناشی از خواب آلودگی و خستگی است

بازی دراز۱۴۰۴: فرمانده پلیس راهور استان کرمانشاه گفت: بیشترین حادثه برای زائرین اربعین حسینی ناشی از خواب آلودگی و خستگی است لذا توصیه می‌شود زائرین در مسیر برگشت در مواکب تعبیه شده توقف و استراحت کافی داشته باشند.

به گزارش بازی دراز۱۴۰۴: محمد حیدری در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: شاهد آخرین روز‌های بازگشت موج سنگینی از زائرین از عتبات عالیات و ورود به مرز خسروی هستیم.

وی افزود: ترافیک در محور‌های مواصلاتی استان سنگین اما روان است، پلیس راهور باتوجه به نوع مأموریتی که دارد با هماهنگی دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان در سطح استان، نسبت به پوشش ترافیک محور‌ها اقدام می‌کند.

وی عنوان کرد: به زائرین عزیز توصیه می‌شود با توجه به تجاربی که از سال گذشته از اربعین حسینی داریم، متأسفانه بیشترین حوادث ترافیکی مربوط به زمان برگشت زائرین و بیشترین علل بروز حوادث ناشی از خستگی و خواب آلودگی بوده که توصیه می‌شود زمان سفر مدیریت کنند.

وی تأکید کرد: توقفگاه‌های برای مسیر برگشت زوار پیش‌بینی شده، لذا انتظار می‌رود رانندگان استراحت و توقف کافی در این مواکب داشته باشند، و افراد سرنشین نیز با هوشیاری کامل راننده را در طول مسیر همراهی کنند و در صورت خواب آلودگی، توقف کنند تا سفر بیمناک و بدون خطر سپری کنند.

همچنین، اتوبوس‌های درون شهر و برون شهر برای جابجایی زائرینی که وسیله نقلیه همراه ندارند، در نظر گرفته شده، اما با توجه به حجم سنگین موج برگشت زائرین صبر و حوصله نیز می‌طلبد،   لذا با مدیریت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زمان برگشت مدیریت خواهیم داشت.

شهرستان سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستا‌ها در حریم مرز واقع هستند.

استان کرمانشاه  ۳۷۱ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد و سرپل‌ذهاب یکی از شهرستان‌های مسیر مرز خسروی است که  مورد استفاده برای تردد زوار عتبات عالیات قرار می‌گیرد.

خسروی یکی از مرز‌های مهم و با موقعیت راهبردی کشورمان است که  این مرز بین‌المللی قدیمی‌ترین مرز رسمی کشورمان با عراق برای تردد زائران عتبات عالیات است که در گذشته جزئی از راه ابریشم بوده است.