پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۰۹:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۲
مسئول انتقال خون قصر شیرین خبرداد:

فعالیت مرکز خون‌گیری بیمارستان سرپل‌ذهاب ۴ نوبت درماه

بازی دراز1404: مسئول انتقال خون شهرستان قصر شیرین گفت: مرکز خون‌گیری در بیمارستان سرپل‌ذهاب در طول ماه ۴ نوبت فعالیت دارد و آماده پذیرش مراجعه‌کنندگان است.

به گزارش بازی دراز1404: حجت اله مرادی در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: مرکز خون‌گیری در بیمارستان سرپل‌ذهاب در طول ماه در ۴ نوبت به‌صورت هفته‌ای یک‌بار آماده پذیرش مراجعه‌کنندگان است.

وی افزود: این مرکز خون‌گیری با توجه به کاهش ذخایر خون و نیاز شدید بیماران و بیمارستان‌ها به فرآورده‌های خونی، در بیمارستان شهدای سرپل‌ذهاب از مراجعه‌کنندگان خون‌گیری می‌کند.

مسئول انتقال خون قصر شیرین تصریح کرد: با توجه به کاهش مراجعه‌کنندگان جهت اهدای خون از همه اهداکنندگان دعوت می‌شود در این کار خیر و خداپسندانه شرکت نمایند و به بیماران نیازمند خون، زندگی دوباره ببخشند.

 مرادی گفت: مرکز خون‌گیری سرپل‌ذهاب ۴ نوبت در ماه در محوطه بیمارستان شهدا (جنب درمانگاه) با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۱ صبح از اهداکنندگان خون‌گیری می‌کند.

 وی داشتن حداقل ۱۸ سال سن تمام و حداکثر ۶۰ سال، داشتن حداقل ۶۰ کیلوگرم وزن، نداشتن سابقه بیماری‌های قلبی، تنفسی، غش، تشنج، دیابت و همچنین اطلاع دادن از هر نوع بیماری و داروی مورداستفاده در هنگام معاینه، خوردن صبحانه کامل قبل از اهدا خون، همراه داشتن اصل کارت ملی، همراه داشتن جواب در صورت انجام آزمایش را از شرایط اهدای خون برای مراجعه‌کنندگان اعلام کرد.

شهرستان سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستاها در حریم مرز واقع هستند.