پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۳:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۷
شهردار سرپل ذهاب خبر داد:

انجام تمهیدات مدیریت شهری برای بازگشایی مدارس در شهرستان سرپل ذهاب

بازی دراز ۱۴۰۴ : شهردار سرپل ذهاب از انجام تمهیدات مدیریت شهری برای بازگشایی مدارس در شهرستان سرپل ذهاب خبر داد .

علیرضا قطره ای در گفتگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به اینکه در آستانه ماه مهر و بازگشایی مدارس هستیم باید خط‌ کشی معابر روبروی مدرسه‌ها انجام شود. 

  وی با اشاره به ترافیک شهری افزود: با توجه به اینکه اکثر مدارس در خیابان‌های اصلی شهر هستند در زمان تعطیلی مدارس موجی از ترافیک ایجاد می‌شود بنابراین می‌طلبد آموزش و پرورش نسبت به رفع این مشکل اقدام کند. 

  وی در ادامه گفت: در راستای اجرای طرح استقبال از بازگشایی مدارس نظافت ، شست‌وشو و پاکسازی محوطه و راه‌های دسترسی تمام مدارس سطح شهرستان در دستور کار قرار گرفت.  

  وی عنوان کرد: شهرداری نقش مهمی در آماده سازی شهر در ایام و مناسبت های مختلف دارد و در همین راستا برنامه ریزی های لازم را برای استقبال از ماه مهر انجام داده است.  

   وی خاطرنشان کرد: نظافت، شست‌وشو، پاکسازی محوطه و راه‌های دسترسی به مدارس، هرس درختان، رفع خطر از درختان شکسته و پوسیده در محیط اطراف مدارس، حذف زوائد فیزیکی، جمع‌آوری نخاله‌های مازاد ساختمانی معابر منتهی مدارس، لکه‌گیری آسفالت، بهسازی معابر، خط‌کشی عابر پیاده، نصب علائم ترافیکی و تابلوها در محل عبور دانش‌آموزان، نصب سرعت‌کاه و مرمت پیاده‌رو از جمله اقدامات شهرداری شهر است.  

 وی در پایان گفت:  طبق برنامه‌ریزی‌ های انجام شده ، سعی بر آن است که کارها و اقدامات مربوط به طرح بازگشایی مدارس ، تا قبل از شروع مدارس به پایان برسد. 

   شهرستان سرپلذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز مسترک با کشور عراق دارد.