پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۲:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۸

جلسه پیگیری مناسب‌سازی ویژه سالمندان در سرپل‌ذهاب برگزار شد

بازی دراز۱۴۰۴: جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی در سرپل‌ذهاب با هدف تشكیل شورای ساماندهی سالمندان اتخاذ تدابیر و تصمیمات لازم برای ارتقاء كیفیت و بهبود روش زندگی سالمندان از طریق ارائه مناسب خدمات رفاهی بهداشتی درمانی و توانبخشی با حضور فرماندار و مسئولین مربوطه شهرستان برگزار شد.

به گزارش بازی دراز۱۴۰۴: صدراله بابلی فرماندار سرپل‌ذهاب در این جلسه بحث مناسب‌سازی یک مسأله حیاتی دانست که باید مورد توجه تمامی ادارات شهرستان و بانک‌ها با ایجاد رمپ ورودی برای معلولین قرار گیرد.

وی با عنوان اینکه شهر متعلق به شهرداری است، گفت: با انجام امر مناسب‌سازی حضور افراد دارای معلولیت، سالمندان و جانبازان در جامعه پر رنگ ترخواهد شدکه این قشر بتوانند از حقوق برابری با دیگر شهروندان برخوردار باشند.

وی ضمن تأکید بر اینکه معلولین و سالمندان حق دارند همانند سایرین از حقوق شهروندی بهره‌مند شوند، گفت: تیم نظارتی مناسب‌سازی بر اماکن عمومی امثال پارک‌ها ادارات و بانک‌هایی که معلولین بیشتر با آن‌ها سر و کار دارند نظارت و آن‌ها را در اولویت مناسب‌سازی قرار دهند.

فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: تمام ادارات و ارگان‌های سرپل‌ذهاب موظف هستند نسبت به مناسب‌سازی فضای فیزیکی خود اقدام کنند، مناسب‌سازی محیطی ادارات و نهاد‌های شهرستان در ارائه خدمات  به جامعه معلولین، جانبازان و سالمندان باید در دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: تکریم و احترام به معلولین از وظایف اصلی مدیران و دستگاه‌های مربوطه، ملزم به فراهم نمودن بستر رفاه و نشاط معلولان هستند.

وی با اشاره به اینکه پارک نارنجستان سرپل‌ذهاب مناسب‌سازی انجام گرفته است که جای تقدیر و تشکر از شهرداری را دارد، گفت: برنامه‌های آموزشی و مراقبتی متعددی در سطح مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت برای سالمندان انجام می‌شود.

وی افزود: اماکنی که مورد استفاده عموم است باید مناسب‌سازی شود، پلیس راهور ملزم به نصب تابلو مخصوص معلولین می‌باشد، شهرداری باید بیشتر از گذشته پای کار باشد.

وی در پایان، هدف از تشكیل شورای ساماندهی سالمندان اتخاذ تدابیر و تصمیمات لازم برای ارتقاء كیفیت و بهبود روش زندگی سالمندان از طریق ارائه مناسب خدمات رفاهی بهداشتی درمانی و توانبخشی عنوان کرد.

شهرستان سرپل‌ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.