پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۴:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۸
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در سرپل‌ذهاب خبر داد:

آغاز تست بازیگری در سرپل‌ذهاب برای ساخت فیلم سینمایی آسمان غرب

بازی دراز۱۴۰۴: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در سرپل‌ذهاب از آغاز تست بازیگری برای ساخت فیلم سینمایی آسمان غرب بین علاقمندان شهرستان‌های سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب به میزبانی سرپل‌ذهاب خبر داد.

به گزارش بازی دراز۱۴۰۴: خسرو تمری در گفتگو با خبرنگار بازی دراز، از آغاز تست بازیگری فیلم سینمایی آسمان غرب به کارگردانی محمد عسکری و تهیه کنندگی حبیب الله والی نژاد در شهرستان سرپل‌ذهاب به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خبر داد.

وی افزود: تاکنون استقبال خوبی برای انجام تست بازیگری از شهرستان‌های سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب شده، و بالغ بر ۳۰۰ نفر از علاقمندان برای ایفای نقش در این فیلم سینمایی ویژه حضور پیدا کردند که در این میان، تعدادی با نظردستیار کارگردان انتخاب خواهند شد.

ایشان گفت: این فیلم سینمایی یادآور خاطرات روز اول تا سوم جنگ تحمیلی در سرپل‌ذهاب است که به همت رزمندگان اسلام، مردم، نیرو‌های ارتش و سپاه و هوانیروز و فداکاری و ایثار شهید شیرودی، دشمن بعثی را به بیرون از شهر راندند و اجازه نداد شهر به تصرف دشمن قرار گیرد.

وی عنوان کرد: ساخت این فیلم سینمایی فتح بابی خواهد بود که در ایام دفاع مقدس یک روز بعنوان روز مقاومت سرپل‌ذهاب نامگذاری کنیم.

شهرستان سرپل‌ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

سرپل‌ذهاب در غرب كرمانشاه با بیش از ۸۵ هزار نفر جمعیت در دوران هشت سال دفاع مقدس ۸۰۳ شهید، ۱۶۳ آزاده و ۸۴۰ جانباز تقدیم انقلاب اسلامی كرده است