پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۹:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
فرماندار شهرستان سرپلذهاب تاکید کرد:

تلاش دستگاه های متولی برای فعال کردن تمام‌ واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی سرپلذهاب

بازی دراز ۱۴۰۴ : فرماندار شهرستان سرپلذهاب تاکید کرد: دستگاه های متولی برای فعال کردن تمام‌ واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی سرپلذهاب تلاش کنند و اقدامات لازم عملیاتی کنند.

صدراله بابلی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در شهرک صنعتی شهرستان سرپلذهاب ۵۰ طرح و واحد داریم که از این تعداد ۲۳ واحد آن فعال و ۲۷ واحد راکد است.   

وی افزود: کارخانه آرد، نایلون، بلوک زنی،قطعات بتنی، پوشال کولر، خوراک دام و طیور و ذرت خسک کنی واحدهای تولیدی فعال هستند.  

 وی یادآور شد: در زمان زلزله، برخی از واحدهای تولیدی دچار آسیب و خسارات شدند، که برخی از مشکلات حقوقی صاحبان آنان برطرف و از تسهیلات  بانکی برخوردار شدند و لذا باید تلاش کنیم تمام واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی فعال شوند. 

  وی گفت: زمین های که در گذشته واگذار شده در اسرع وقت تعیین تکلیف شوند، این زمین ها بصورت قانونی یا مزایده ای، در اختیار افرادی قرار گیرند که کننده کار باشند. 

  وی افزود: اکنون در یک موقعیت قرار گرفتیم که می توانیم واحدهای تولیدی شهرستان را افزایش دهیم و متناسب با موقعیت جغرافیای و قطب کشاورزی شهرستان عمل کنیم. 

  ایشان بیان کرد: دستگاه های متولی، صنعت،معدن و تجارت و جهاد کشاورزی در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشند و شرکت شهرک های صنعتی هم‌ نیز شهرک را توسعه و زیرساخت های لازم‌ را انجام دهند.  

 وی یادآور شد: اخیرا بحث آسفالت خیابان ها و معابر شهرک صنعتی در حال انجام است و امید است فضای مناسب برای ادامه کار واحدهای تولیدی فراهم‌ گردد.   

 وی گفت: مسئله تولیدات و ایجاد اشتغال که دو موضوع بسیار مهم است،که تحول و حرکت را به جلو در شهرک صنعتی به همراه خواهد داشت. 

  شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستاها در حریم مرز واقع هستند.