پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
فرماندار شهرستان سرپلذهاب خبر داد:

پرداخت ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات طرح مشاغل خانگی به افراد جویای کار در شهرستان‌

بازی دراز ۱۴۰۴ : فرماندار شهرستان سرپلذهاب از پرداخت ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات طرح مشاغل خانگی، به افراد جویای کار در شهرستان‌ خبر داد.

صدراله بابلی در حاشیه جلسه کارگروه اشتغال شهرستان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: تعهدات اشتغال ایجادی شهرستان توسط ۲۱ دستگاه های اجرایی، به میزان ۷۳ درصد در سامانه رصد ثبت شده است. 

 وی یادآور شد: میانگین تعهد اشتغال استان ۶۷ درصد است که شهرستان ۷۳ درصد به آن عمل کرده و این جای تقدیر دارد.   

فرماندار شهرستان گفت: تعهد اشتغال امسال یک هزار ۶۶۸ نفر است، که یک هزار و ۳۷۰ نفر در سامانه ملی رصد ثبت شده است،

 وی عنوان کرد: خوشبختانه تسهیلات طرح های مشاغل خانگی هم در حال پرداخت است و نزدیک به ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات طرح مشاغل خانگی توسط دستگاه های مجری معرفی و بانک های عامل پرداخت کردند.   

 بابلی عنوان کرد: بخشی از این‌ تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت شدند و یک بخش هم باقیمانده که امید است بانک های عامل در پرداخت آن‌ تسریع ایجاد کنند و مدیران ادارات نیز پیگیر موضوع باشند.    

ایشان ادامه داد: مبلغ اعتباری از تبصره ۱۸ به شهرستان اختصاص یافته که تاکید شده دستگاه های اجرایی، طرح های اشتغالزایی در حوزه های مختلف را تجمیع و آماده کنند، تا این طرح ها در کارگروه استان و شهرستان به تصویب برسد و بانک ها تسهیلات لازم پرداخت کنند. 

  وی تاکید کرد: همه مدیران، بانک ها موضوع اشتغال را در اولویت قرار دهند، تا افراد جویای کار و تحصیل کرده به شغلی برسند و بتوانند از محل شغل خود کسب درآمد کنند.  

 وی اظهار داشت: شهرستان ظرفیت های بسیاری در بحث های مختلف، کشاورزی، گردشگری، و مباحث فرهنگی و هنری دارد و می تواند تاثیر گذاری بیشتری داشته باشد و مدیران دستگاه های اجرایی در این زمینه باید تلاش بیشتری کنند .    

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه با بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و برخورداری از ۴۸ کیلومتر نوار مرزی با عراق، بیش از ۸۸ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی جنگل و مرتع دارد.