پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸

بازدید فرماندار سرپل‌ذهاب از زیرساختهای بازارچه مرزی تیله کوه/ مقدمات بازگشایی بازارچه مرزی «تیله کوه» فراهم شده است

بازی دراز ۱۴۰۴ : فرماندار سرپل‌ذهاب و جمعی از مسئولان شهرستان از زیرساختهای بازارچه مرزی تیله کوه در نقطه صفر مرزی بازدید کردند.

فرماندار سرپل‌ذهاب صدراله بابلی در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام اینکه مقدمات بازگشایی بازارچه مرزی تیله کوه در این شهرستان از سوی جمهوری اسلامی فراهم شده است، گفت: تمهیدات لازم برای ایجاد زیرساخت‌های آن صورت گرفته است.    

وی افزود: بعد از گذشت ۶ سال از تعطیل شدن فعالیت کوله بری مرز تیله کوه خوشبختانه با دستور ویژه استاندار کرمانشاه و پیگیریهای مستمر آقای امیری مشاور استاندار در امور عراق در آینده فعالیت کوله بری در این مرز آغاز خواهد شد که این خبر خوبی برای  مردم شریف و وفادار سرپل‌ذهاب است. 

   وی تصریح کرد: قطعاً بازگشایی مرز تیله کوه و آغاز فعالیت‌های اقتصادی امنیت بیشتر، اشتغال پایدار و رونق اقتصادی را در منطقه به همراه خواهد داشت.   

 فرماندار شهرستان گفت: مرز تیله کوه یکی از مرزهای بسیار مهم استان است که می‌تواند تقویت بسیار خوبی در مناسبات و همچنین در بحث امنیت مرزها ایجاد کند، قطعا یکی از مواردی که به حسن همجواری مرزها کمک می‌کند همین مبادلات تجاری و بازرگانی طرفین در مرزها می‌باشد.   

 وی در پایان گفت: امید است روند فعالیت بازارچه تیله کوه با مساعدت استاندارکرمانشاه در راستای اشتغالزایی کولبران و تٌجاری که قبلا فعالیت کردند و در راستای توسعه زیرساخت های اشتغال منطقه و بٌعد اقتصادی منطقه و ساماندهی اصناف شهر و عده زیادی بصورت مستقیم شاغل شوند راه اندازی کنیم.   

شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستاها در حریم مرز واقع هستند.