پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۶:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
به مناسبت گرامیداشت روز پرستار:

مراسم تقدیر از پرستاران بیمارستان شهدای شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

بازی دراز ۱۴۰۴ : مراسم تقدیر از پرستاران بیمارستان شهدای شهرستان سرپل ذهاب به مناسبت گرامیداشت روز پرستار با حضور فرمانده سپاه ، مدیر شبکه بهداشت و درمان و جمعی از پرستاران این شهرستان برگزار شد .

در این مراسم، سرهنگ مجتبی کاکایی فرمانده سپاه ناحیه سرپلذهاب ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب(س) و قدردانی از زحمات پرستاران اظهار داشت: پرستاران عزیزی در دوران کرونا جان عزیز خود را تقدیم ملت بزرگ ایران کردند.   وی گفت: امنیت و سلامت دو مدافع مهم در جامعه هستند که نعمت بزرگی به شمار می روند و باید خدا را شکر کرد.  

 

 وی عنوان کرد: بانیان ایجاد نعمت سلامت، کادر پزشکی و پرستاران هستند، لذا قدردان جامعه پزشکی و پرستاری کشورمان هستیم که در این مسیر برای سلامت مردم گام برمی دارند.   ایشان عشق و علاقه به خدمت پرستاری را مهم برشمرد و گفت: پرستاران با انتخاب خود این عرصه را انتخاب کردند و زحمات آنان را قدردان هستیم.   

وی عنوان کرد: پرستاران در زمان کرونا ایثارگری و جانفشانی کردند، در طول دوران انقلاب اسلامی، مجموعه پرستاران دو آزمون پشت سر گذاشتند دوران دفاع مقدس نقش کادردرمان یک نقش مهم و تاثیزگذار بود ، و همچنین در دوران کرونا پرستاران و کادر درمان مجاهدانه در بحران کرونا پای کار آمدند و جان خود را فدا کردند.   

 سرهنگ کاکایی گفت: این روز فرصتی برای تجلیل از مقام والای پرستاران و این قشر ایثارگر در بحث درمان است،همچنین این روز فرصتی برای شناساندن شخصیت والای حضرت زینب(س) است.  

 در ابتدای مراسم ، مهدی ایازی مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ضمن تبریک این روز فرخنده و مبارک، اظهار داشت: کلمه پرستار در ذهن ناخودآگاه ما ، به معنی آرامش است، لذا این قشر زحمتکش در عرصه خدمت خود، شبانه روز تلاش میکنند و آرامش و سلامت برای بیماران به ارمغان می آورند.   

وی به دوران منحوس کرونا اشاره کرد و گفت: پرستاران، مدافعان واقعی سلامت، بدون چشم داشت مادی، وارد عرصه خدمت سلامت شدند و خوش درخشیدند و کرونا کنترل شد. 

   ضمن یاد شهدای حوزه سلامت، گفت: در دوران کرونا، پرستاران سخت کوشی، سلامتی و جان خود از دست دادند و تا آخرین لحظه حاضر به خدمت بودند. 

  شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستاها در حریم مرز واقع هستند.