پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۳۰

یادواره شهید شاخص بسیج مهندسین صنعت در سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز ۱۴۰۴ : یادواره شهید مهندس وحید یدالهی(شهید شاخص بسیج مهندسین صنعت) به همت کانون بسیج مهندسین صنعت شهرستان سرپل ذهاب با حضور معاون عمرانی فرمانداری و جانشین فرمانده ناحیه سپاه و مسؤل بسیج اقشار سرپلذهاب و جمعی از مسؤلین شهرستان در محل شهرک صنعتی شهرستان سرپل ذهاب به مناسبت فرار رسیدن هفته بسیج برگزار شد.

مرزبان بساطی معاون عمرانی فرمانداری شهرستان در این جلسه اظهار کرد: تحقق صددرصدی تعهد ایجاد اشتغال شهرستان در اولویت کاری است.   

 وی افزود: سرپل ذهاب از جمله شهرستان‌هایی است که نیازمند توجه و کمک بیشتری است، لذا تا جایی که امکان دارد باید با استفاده از ظرفیت‌ها اشتغال ایجاد کرد.    

وی خاطرنشان کرد: احیای واحدهای اقتصادی و صنعتی شهرستان باید در اولویت باشد چرا که طرح های  نیمه‌کاره و تعطیلی در شهرستان داریم که با حمایت مسوولان اجرایی بسیج مهندسین صنعت و معدن می توانند به چرخه تولید بازگردند.   

بساطی یادآور شد: شهرک صنعتی سرپل ذهاب در جریان زلزله آبان سال ۹۶ دچار آسیب های فراوانی شد که با اعطای تسهیلات بخشی از این واحدها به چرخه تولید بازگشته اند که در این راستا تلاش و همت صاحبان واحدهای تولیدی نیز برای شروع مجدد فعالیت آن ها قابل توجه است.    

در ادامه سرهنگ نوری جانشین فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب ضمن تشکر از حضور مسئولین شهرستان و با اشاره به نقش بسیار خوب بسیج مهندسین صنعت و معدن در احیای واحدهای راکد، فعال نمودن قرارگاه صنعتی خاتم الانبیا جهت مانع زدایی از واحد‌های معدنی خواستار شد و گفت: این اقدام می تواند سبب ایجاد انگیزه در واحد‌های راکد شود.   

وی عنوان کرد: شهرک صنعتی سرپلذهاب می تواند سرمایه گذاران متناسب با هر حوزه ای را جذب کند و توسعه و رونق اقتصادی در منطقه را ایجاد کند.   

در ادامه این جلسه، مصوباتی جهت فعال نمودن واحد‌های فرآورده های چوبی جناب آقای بساط زاده و واحد صنعتی الماس دوچرخ زاگرس و همچنین کارخانه آرد تعاونی۱۲۲۹ جناب آقای میخ بر به تصویب رسید.   

لازم به ذکر است، در شهرک صنعتی شهرستان سرپلذهاب ۵۰ طرح و واحد ایجاد شده که از این تعداد ۲۳ واحد آن فعال و ۲۷ واحد راکد است.