پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۴:۴۲ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۶
در آستانه هفته بصیرت و مقاومت:

جلسه ترویج ایثار و شهادت در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:در آستانه هفته بصیرت و مقاومت جلسه ترویج ایثار و شهادت با حضور امام جمعه فرماندار و مسئولین سرپلذهاب در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه سرپل‌ذهاب حجت الاسلام سیدمحمدعلی ساداتی در این جلسه اظهار داشت:ما توفیق داریم در کشوری زندگی می کنیم که در تمام نقاط آن نام و یاد شهدا ساری و جاری و راه گشای کار ما می باشد.

وی افزود: ایام مهم روز حماسه بصیرت مردم و میثاق امت با ولایت ، ولادت حضرت زهرا (س) و میلاد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و روز جهانی مقاومت و سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی را در پیش داریم که ایام بسیار مهمی است.

امام جمعه شهرستان گفت: انقلاب ما ، حرکت امام بزرگوار ما و رشادت و شهادت و جان فشانی ها ، ما را از ظلمت و تاریکی بیرون آورد و به انقلاب اسلامی رساند که جای شکرگذاری دارد.

وی تاکید داشت: در این ایام، برنامه های متنوعی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تدوین و اجرا شود.

وی در پایان اشاره کرد: ما اگر امروز هم در جبهه مقاومت داریم شهید می دهیم نشان دهنده حیات ما هست.

صدراله بابلی فرماندار سرپل‌ذهاب نیز در ادامه گفت:ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای همه ما وظیفه و توفیق است و چه سعادتی بالاتر از اینکه ما ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

وی گفت: دشمن امروز به دنبال تدوین برنامه های مختلف برای کم رنگ کردن فرهنگ ایثار و شهادت در کشور است .

ایشان بیان کرد: دشمن دام‌های بسیاری برای جوانان و نوجوانان ما پهن کرده و برنامه های مختلفی تدوین نموده است ولذا ما نباید در این راه کوتاهی کنیم که اگر کوتاهی کنیم باید پاسخ گوی خون شهدا باشیم .

فرماندار سرپل ذهاب بیان کرد: برنامه های فرهنگی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه برگزار شود کما اینکه سپاه پاسداران و بنیاد شهید با برگزاری یادواره های شهدا دراین راه گام موثری برداشته اند.

ایشان افزود: جهاد تبیین دوراندیشی راهبردی رهبر انقلاب برای نجات جوانان و نوجوانان از دام‌های دشمن است.

نماینده عالی دولت در شهرستان سرپل ذهاب اظهار داشت: کوچه ها ، خیابان ها و محلات شهر به نام شهدا نام گذاری شود ، پرچم جمهوری اسلامی ایران برگزار یک شهید نباید کمرنگ و کهنه باشد ، در یادواره های برگزار شده برای شهدا تمامی ادارات فعال باشند.

وی ادامه داد: برای برگزاری مراسمات ولادت حضرت زهرا (س) ، حماسه ۹دی و روز مقاومت و سالگرد شهادت سردار دل ها همه ادارات و نهادهای شهرستان پای کار باشند و از مردم دعوت کنند.

 وی تاکید کرد: شهرستان نیازمند برنامه محوری و همچنین مردمی سازی برنامه ها می باشد که همه ادارات باید در این راستا حرکت کنند.

شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستاها در حریم مرز واقع هستند.