پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۰:۴۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۱
خاموشی مطلق در محور قره‌بلاغ سرپل‌ذهاب؛

امنیت و سلامت سرپل‌ذهابی‌ها قربانی تاریکی جاده‌ قره‌بلاغ

بازی دراز 1404:محور قره‌بلاغ در شهرستان سرپل‌ذهاب به طول ۲.۳ کیلومتر در تاریکی مطلق قرار دارد که تهدیدی برای سلامت و امنیت رانندگان است‌.

ایجاد روشنایی در جاده‌ها از جنبه‌های مختلف به ویژه امنیت و سلامت مردم، رانندگان و سرنشینان خودروها اهمیت داشته و به هیچ عنوان نباید نادیده گرفته شود. 

دستگاه‌های مربوطه با تأمین اعتبار و نصب چراغ‌های مناسب علاوه بر زیباسازی مسیر، امکان رانندگی با امنیت بیشتر و مطلوب‌تری را برای رانندگان خودروها فراهم می‌کنند.

وجود چراغ‌های بزرگ در جاده‌ها به رانندگان این امکان را می‌دهد که رانندگی خود را با خیالی آسوده‌تر انجام داده همچنین این موضوع خطرات ناشی از حوادث رانندگی را به میزان تقریبا ۳۰ درصد کاهش می‌دهد.

نصب چراغ‌های اصولی و با کیفیت مناسب باعث می‌شود که نور مورد نیاز خودروها تأمين شده و دامنه دید راننده در طول جاده و همچنین از اطراف افزایش یابد و قدرت دید راننده نسبت به جاده و کیفیت آن، وسائل داخل خودرو و موارد نزدیک به جاده بهتر شود‌ همچنین اضطراب و دلهره رانندگانی که از جاده استفاده می‌کنند، کاهش خواهد یافت.

مسیر قره‌بلاغ از خروجی شهر سرپل‌ذهاب در غرب تا چهارراه قره‌بلاغ به طول ۲.۳ کیلومتر با توجه به اینکه چسبیده به شهر است و رانندگان بلافاصله بعد از شهر وارد یک مسیر جاده‌ای شده و به یکباره نور و روشنایی مسیر تمام می‌شود، مسیری نیازمند ایجاد روشنایی است و از زمانی که این مسیر دو طرفه شده همواره به‌عنوان یک مطالبه عمومی مطرح و مسئولان مختلفی برای تحقق آن وعده داده‌اند که متاسفانه تاکنون انجام نشده است.


مسئولان فکری برای تاریکی محور قره‌بلاغ کنند

صفری؛ از شهروندان سرپل‌ذهابی در این باره به خبرنگار مرصادنیوز؛ گفت: این مسیر تاریک است و چون یک مسیر پر رفت و آمد است امیدواریم مسئولان برای ایجاد روشنایی در آن اهتمام کنند.


شرکت توزیع برق مشکلی برای تأمین روشنایی قره‌بلاغ ندارد

پرویزنژاد؛ مدیر توزیع برق شهرستان سرپل‌ذهاب نیز در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز؛ اظهار داشت: اعتباراتی که سازمان برنامه و بودجه استان به شرکت توزیع برق اختصاص داده است باید تنها در مناطق روستایی هزینه شود‌.

وی افزود: در مسیر قره‌بلاغ چون خارج از شهر و بعد از مسکن مهر شهید شیرودی به‌عنوان آخرین نقطه مسکونی شهر است ما اعلام کردیم منعی برای هزینه این اعتبار در  آن وجود ندارد.

پرویزنژاد تصریح کرد: ما هم‌اکنون منتظر جواب سازمان برنامه و بودجه استان هستیم که اعلام کردند باید از شهرداری استعلام بگیرند که آیا این مسیر در محدوده شهر قرار دارد یا خارج از محدوده شهری است.

 مدیر شرکت توزیع برق شهرستان سرپل‌ذهاب اذعان داشت: شرکت توزیع برق مشکلی برای انجام پروژه ندارد و در صورت تأمین اعتبار لازم به سرعت کار ایجاد روشنایی مسیر قره‌بلاغ به طول ۲.۳ کیلومتر را آغاز خواهد کرد.

وی در پایان افزود: تأمین اعتبار این پروژه قرار بود از محل منابع اعتباری اربعین انجام شود که اختصاص نیافت و امیدواریم که این بار با تایید خارج از شهر بودن مسیر و اختصاص اعتبار انجام شود.


مسیر قره‌بلاغ جزو حریم قانونی شهر نیست 

علی قطره‌ای؛ شهردار سرپل‌ذهاب نیز در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز؛ گفت: محدوده شهر سرپل‌ذهاب تا مسکن مهر شهید شیرودی و بعد از بلوار خارج از محدوده شهر است.

وی افزود: مسیر قره‌بلاغ جزو حریم قانونی شهر نیست و از نظر برق و امکانات مختلف مربوط به راهداری، پلیس راه و راه و شهرسازی است.

قطره‌ای تصریح کرد: شهرداری در صورت تأمین اعتبار لازم در خصوص ایجاد فضای سبز وسط بلوار و درختکاری مسیر همکاری خواهد داشت که در این رابطه پیگیری‌های لازم را انجام داده که هنوز به نتیجه نرسیده است. 


پیگیر تأمین اعتبار روشنایی قره‌بلاغ از مسئولان بوده‌ایم

صدراله بابلی؛ فرماندار سرپل‌ذهاب نیز در رابطه با این موضوع در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز؛ اظهار داشت: مسیر قره‌بلاغ به طول ۳ کیلومتر در مسیر کربلا قرار دارد و روشنایی آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی افزود: برای ایجاد روشنایی در این مسیر بارها پیگیری کرده‌ایم که معاون وزیر وعده تأمین اعتبار این پروژه را داده بود اما این اعتبار اختصاص نیافت و در سفر چند روز گذشته استاندار به سرپل‌ذهاب نیز به‌عنوان یک مطالبه مطرح شد و در جلسه شورای اداری مصوب شد که تأمين اعتبار لازم این پروژه انجام گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی «مرصاد»؛ ایجاد روشنایی در مسیری که چسبیده به شهر است و در مسیر عتبات عالیات قرار دارد و از حجم تردد خودرویی بالایی برخوردار است یک ضرورت است که امیدواریم هرچه زودتر اجرایی شود.