پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۰:۴۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۹

حمله به کارکنان ستاد انتخاباتی پاکستان در روز رای‌گیری

بازی دراز1404:پلیس ایالت خیبر پختونخوا در شمال غرب پاکستان امروز (پنجشبه) اعلام کرد، در جریان حمله به کارمندان حوزه انتخابی در این ایالت، یک مامور امنیتی کشته شد. پاکستان امروز شاهد برگزاری انتخابات است.

به گزارش ایسنا، این حمله در حوزه رای‌گیری «تانک» در ایالت مذکور باعث شد تا روند رای‌گیری به صورت موقت متوقف شود.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در جریان این حمله و همزمان با برگزاری رای‌گیری برای انتخابات پارلمانی در پاکستان یک مامور امنیتی در منطقه مذکور کشته شد.

نیروهای امنیتی پاکستان گزارش دادند، این حمله در منطقه «کوت اعظم» در ناحیه تانک ایالت خیبر پختونخوا رخ داد که در جریان آن، مردان مسلح ناشناس به سمت خودروی پرسنل امنیتی تیراندازی کردند. به گفته پلیس، رای‌گیری ادامه دارد و سایر خودروهای پلیس و امنیتی در محل مشغول گشت‌زنی هستند.

در این میان، «محمد شعیب» معاون کمیسیونر ناحیه تانک گفته که رای گیری در کوت اعظم در جریان است و اخبار مرتبط درباره توقف رای گیری، نادرست هستند. هدف این حمله، هیچکدام از حوزه‌های رای گیری نبوده است.

انتخابات پارلمانی پاکستان و حوزه‌های ایالتی امروز ساعت ۸ صبح به وقت محلی آغاز شده است. حوزه‌های رای‌گیری تا ساعت ۱۷ به وقت محلی باز هستند و شمارش آرا، پس از این ساعت انجام می‌شود. نتایج اولیه این انتخابات عصر امروز منتشر می‌شود و نتایج رسمی احتمالا صبح جمعه اعلام خواهد شد.