پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۸:۳۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۰
امام‌جمعه شهرستان سرپل‌ذهاب:

مشارکت درانتخابات ازمصادیق‌بزرگ سنت نصرت‌الهی است

بازی دراز 1404:امام ‌جمعه شهرستان سرپل‌ذهاب گفت : مشارکت بالای مردم در انتخابات یکی از بزرگ‌ترین مصادیق سنت نصرت‌الهی است .

حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی ساداتی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان با اشاره به آیاتی از قرآن‌کریم اظهار داشت: خداوند در قرآن‌کریم به پیامبرش می‌فرماید : ای پیامبر تورا خداوند و افراد مؤمنی که از تو پیروی کردند بس است .

ایشان با اشاره به نقش‌مردم در پیروزی انقلاب اذعان داشت : خداوند قلوب مردم را متوجه امام‌راحل کرد و باعث پیروزی‌انقلا‌ اسلامی شد مردم از اول انقلاب برای دین و ارزش‌های‌اسلامی قیام کردند و این راه همچنان ادامه دارد .

وی ادامه داد: اساس توحید برآن است که چیزی همتا و هم‌ردیف خداوند وجود ندارد بنابراین حضور مردم هرگز همتای بودن خداوند نیست بلکه مردم نیز سربازان‌الهی هستند و زمان آن‌ها به دست خداوند است و هرگاه صلاحیت یاری دین را تحصیل کنند وغرور و نیرنگ دنیا آزاد شوند خداوند آن‌ها را توفیق خاص عطا می کند تا مدافعان‌واقعی اسلام باشند و رهبر مسلمانان را یاری کنند.

خطیب‌جمعه شهرستان تصریح کرد :سنت‌الهی یعنی قانون ، قانون یک موضوع دارد یک حکم دارد و یک نتیجه دارد لذا اگر شما خودتان را با آن موضوع منطبق کند نتیجه قطعاً مترتب می شود ، مشارکت بالا در انتخابات یکی از بزرگ‌ترین مصادیق سنت‌نصرت‌خدا است .

ساداتی خاطرنشان کرد : در تاریخ انقلاب ، ما هر وقت که خود را با مصداق یک سنت‌الهی منطبق کردیم و خداوندمتعال هم نتیجه را مترتب کرد و ما پیروز شدیم .  

وی اذعان کرد : سنت‌های خداوند انواع و اقسام متعددی دارد شکر و کفر نعمت هردو از اقسام سنت‌های الهی هستند که می تواند باعث ازدیاد نعمت و یا عذاب شدید شوند ‌.

امام‌جمعه شهرستان گفت : انتخابات یک نعمت‌بزرگ است که مثل همه نعمت‌ها دو طرف دارد و مشمول سنت‌الهی شکرنعمت و کفرنعمت خواهد شد .