پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۸:۵۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۰

همایش‌بزرگ پیاده‌روی بازنشستگان در شهرستان سرپل‌ذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:به مناسبت ایام‌دهه‌مبارک‌فجر همایش‌بزرگ پیاده‌روی بازنشستگان و مستمری‌بگیران نیروهای‌مسلح شهرستان سرپل‌ذهاب امروز با حضور امام‌‌جمعه، جانشین فرمانده‌ناحیه و حضورسبزمردم ولایتمدار برگزار شد.

امام‌جمعه سرپل‌ذهاب حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی ساداتی در این مراسم گفت: انقلاب‌جهانی، پیامبرعظیم‌الاشان را شکل داد، و انسان را از بربریت و جهالت نجات داد و از انسان کسانی را ساخت که مانند امیرالمؤمنان، اصحاب‌رسول خدا در طول تاریخ درخشیدند.

وی اظهار داشت: خداوند در سوره آل‌عمران سوره ۶۴ می فرماید، خداوند بر مؤمنین منت‌بزرگی گذاشت و آن نعمت رسولی بود که برگزید و کلام خدا را تلاوت کرد و بندگان‌خدا به تزکیه‌نفس و علم فرا می‌خواند و باید قدر آن را بدانیم.

وی اشاره کرد: پیغمبر برای اخلاق،علم و آگاهی و دور کردن انسان از سیاهی‌ها و ظلمت‌های جهالت مبعوث شد.

وی افزود: در بیست و سه سال، انواع جنگ‌ها نرم و سخت، بوده و پیامبر را از شهر بیرون کردند و وی را مجنون نامیدند، برعلیه پیامبر دسیسه‌ها کردند و آنجا بود که پیغمبر فرمود هیچ پیغمبری اندازه من اذیت نشد.

حجت‌الاسلام ساداتی گفت: وحشی‌گری رژیم عراق با حمایت آمریکا و تمامی غرب بر علیه‌کشور ایران شکل دادند، و اما کشور ما برای حفظ این آب و خاک، چه جوان‌های رشیدی غرق در خون و گلگون‌کفن شدند، و جان خود را فدا کردند.

وی گفت: امروز در ادامه همین جبهه و نبرد، راه هنوز باقیست و مردان و زنان با ابهت ایستادند، چون زمان‌شناس هستند، تمایلات و کشش‌های دنیوی اراده آنان را سُست نکرده است، لذا آنچه امامین‌انقلاب به‌عنوان جهادتبیین تأکید دارند بکار بگیریم.

وی ادامه داد: احکام‌دین و دستورات‌الهی و دستاوردهای انقلاب‌اسلامی را بیان کنیم، در علم، فناوری،اقتصاد، معیشت مسیر انقلاب که پیروز بوده را بیان کنیم و به نسل‌های جوان امید دهیم که در تمام عرصه‌ها حضور پررنگ داشته باشند.

وی گفت: امروز هم دشمنان و طواغیت بر علیه این انقلاب،پیام‌الهی و وحیانی که انسان‌ها را به جای تبعیت از استکبار و طواغیت، به تبعیت از حکم خدا و قرآن مکتب اهل‌بیت فرا می‌خواند،امروز هم تمام مستکبرین با تمام‌تجهیزات بر علیه این انقلاب کار می کنند.

وی یادآور شد: انقلاب‌بزرگی به دست معمارکبیر به‌عنوان احیاء‌گر اسلام و شاگرد مکتب امام‌صادق(ع) به وجود آمد.