پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۷:۵۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۱

مراسم جشن‌انقلاب در روستای‌دنگی‌کاک‌عبدالله در سرپل‌ذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:مراسم جشن‌بزرگ‌انقلاب باحضور جانشین‌فرمانده‌سپاه‌حضرت‌نبی‌اکرم(ص)استان‌کرمانشاه،فرماندار،فرمانده‌سپاه وجمعی ازمسئولین‌سرپل‌ذهاب ومردم همیشه درصحنه پشت‌تنگ‌ذهاب بااجرای برنامه‌های‌متنوع‌فرهنگی به همت‌بخشداری دشت‌ذهاب ، حوزه‌مقاومت‌بسیج امام‌علی(ع)وحوزه‌مقاومت‌بسیج فاطمه‌الزهرا(س)برگزارشد.

جانشین فرمانده‌سپاه‌حضرت‌نبی‌اکرم(ص)استان‌کرمانشاه سردارمسعودقنبری دراین مراسم ضمن گرامیداشت چهل‌وپنجمین بهارانقلاب و یاد و خاطره امام‌راحل و شهدا گفت:دشمن همواره به دنبال این بود که با دین‌ستیزی دین مردم را از بین ببرد برنامه‌های خاصی در این زمینه داشتند که نقش‌برآب شد و مردم این منطقه همیشه یار و همراه و مددکار رزمندگان بوده‌اند.

وی افزود: در سایه‌استقلال ، آزادی جمهوری‌اسلامی توانستیم هم در بعدعلمی و هم در بعدمعنوی به رشد و شکوفایی و بالندگی برسیم.

سردارقنبری با اشاره به اینکه حضور شما در این منطقه مرزی پیامی برای ضدانقلاب و دشمنان است که می‌گویند مردم با نظام و انقلاب نیستند،گفت:قبل از انقلاب چند کارخانه محدود که در کشور وجود داشت توسط مستشاران خارجی اداره می‌شد اما امروز  به توانمندی‌های غیرقابل باوری رسیدیم.

وی اظهار داشت: در ساخت پهباد ما دومین‌کشور در سطح جهان هستیم ، موشک‌های نقطه‌زن ما در جهان در رتبه اول قراردارد ، در حوزه سدسازی در رتبه سوم‌جهان هستیم ما قبل از انقلاب یک سد در همین استان‌کرمانشاه نداشتیم اما به برکت‌انقلاب و توانمندی‌جوانان مان امروز ۱۲سد فعال و ۴سد نیز در حال ساخت داریم.

وی ادامه داد: در حوزه برق قبل از انقلاب ۳۷ روستا در کشور برق داشت اما امروز ۲هزار و ۲۳ روستا برق‌رسانی شده است ، در حوزه آب آشامیدنی که یکی از نیازهای اولیه انسان‌هاست امروز نظام‌جمهوری‌اسلامی تمام‌توان خود را بکار گرفته که تنش‌های‌آبی که در برخی از روستاها وجوددارد را برطرف کند.

همچنین ، در حوزه پتروشیمی قبل از انقلاب هیچ‌گونه امکاناتی در استان کرمانشاه وجود نداشت اما امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی ۸ پتروشیمی بالادستی در استان فعال است.

جانشین‌فرماندهی‌سپاه‌حضرت‌نبی‌اکرم(ص) استان‌کرمانشاه گفت: یکی از مواردی که در حوزه‌معنویت جهانی شده است اسرائیل‌ستیزی است که توسط انقلاب‌اسلامی‌جهانی شده است.

وی تأکید داشت: مردم‌بصیر وفهیم با بجود تمام‌مشکلات گوش به فرمان رهبرانقلاب در همه عرصه‌ها حضوری‌حماسی دارند،دشمن ۴۵سال است که علیه ما توطئه می‌کند و امروز نیز برای انتخابات ما توطئه کرده‌اند و برای عدم‌حضور مردم در انتخابات برنامه‌ریزی کرده‌اند.

وی در پایان تأکید داشت: دفاع امروزمردم از انقلاب همان رأی است که به صندوق‌ها خواهند انداخت.

در ادامه صدراله‌بابلی فرماندارشهرستان سرپل‌ذهاب ضمن درودبرروح‌پرفتوح امام‌خمینی(ره) و شهدا و گرامیداشت جشن‌انقلاب گفت: امام در ابتدای‌انقلاب فرمودند انقلاب ما انقلاب‌مردمی است، شکل‌گیری انقلاب توسط خود مردم فهیم بود و امروز بهترین وسیله برای حفظ حکومت رابطه‌عاطفی بین ملت و دولت است.

وی افزود: مردم همیشه برای خلق حماسه‌های عظیم پیشقدم‌تر ازمسئولین بودند و یکی از اهداف‌شوم دشنان قسم‌خورده‌اسلام و انقلاب، در جنگ‌ترکیبی و شناختی، یأس و ناکارآمدی کشور است.

بابلی بیان داشت: دوران رژیم۲هزارو ۵۰۰ سال شاهنشاهی یک کشور دست نشانده بود ولی امام‌‌عظیم‌الاشان با یک ظهورتاریخی و معجزه قرن‌انقلابی را خلق کرد که برتر از دیگر انقلاب‌های دیگر در دنیا بود، چون مبنای‌انقلاب ما اسلام و شعاراستقلال آزادی‌جمهوری‌اسلامی بود.

وی بیان داشت: جوانان ما هوشیارتر از دیروز هستند و اجازه نخواهند داد، دشمن برای آنان دیکته بنویسد، در طول چهل‌وپنج سال انقلاب، عزت و اقتداری که از خون‌شهدا به دست آورده به درستی به اثبات رسانده‌اند.

فرماندار شهرستان گفت: امروزدشمنان به دنبال سیاه‌نمایی خدمات جمهوری‌اسلامی‌ایران در اقصاء نقاطکشور هستند، چون صلابت نیروهای‌مسلح، موشک‌های نقطه‌زن و هوشمند جمهوری‌اسلامی‌ایران برای دشمنان محرز شده است.

وی گفت: مهم‌ترین و شاخص‌ترین نماد مردم‌سالاری‌دینی انتخابات است، مردم ما فرامین ولی‌امرمسلمین جهان که فرمودند انتخابات لیلةالقدر جمهوری‌اسلامی است را به درستی تشخیص دادند.  

لازم به ذکر است، شهرستان سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستاها در حریم مرز واقع هستند.