پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۶:۱۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۲

راهپیمایی۲۲بهمن درشهرستان سرپل‌ذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404: راهپیمایی۲۲بهمن درشهرستان سرپل‌ذهاب باحضورامام‌جمعه، فرماندار،مسئولین،نماینده‌مردم‌سرپل‌ذهاب درمجلس‌شورای‌اسلامی، فرماندهان‌نظامی وانتظامی، خانواده‌های‌شهداوایثارگران، اقشارمختلف‌مردم برگزارشد،وتودهنی‌بزرگی به‌دشمنان‌نظام وانقلاب درچهل‌وپنجمین سالگردپیروزی‌انقلاب زدند.

حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی ساداتی امام‌جمعه شهرستان سرپل‌ذهاب در این مراسم ضمن‌تبریک تقارن۲۲بهمن‌ماه چهل‌وپنجمین‌سالگرد پیروزی‌شکوهمندانقلاب‌اسلامی و آغازماه‌شعبان گفت: ملت‌بزرگ‌ایران‌اسلامی همواره ازآغازانقلاب باپیامبر و اهل‌بیت(ع) او همراهی کردند و ندای‌قرآن را لبیک گفتند، و خود را تحت ولایت‌الله قراردادند.

وی افزود:  این دست قدرت‌الهی و معجزه‌بزرگ‌خدا بود که ملت‌ما را از تاریکی‌ها نجات داد و ما را به سوی‌نور رهنمون فرمود و انقلاب‌ما انقلاب‌نور بود.

ایشان تأکید کرد: ما درشناخت و حرکت‌انقلاب و برای ادامه راه باید بدانیم کجا بوده‌ایم و به کجا می‌رویم، و امروزی که دست‌خناسان برای تطهیررژیم‌‌پهلوی و نادیده‌گرفتن دستاوردهای‌انقلاب‌شکوهمنداسلامی به هر دلیلی آلوده است، وظیفه همگان است که به جهادتبیین بپردازیم و دستاوردهای انقلاب‌اسلامی برای نسل‌جوان بیان کنیم.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب‌اسلامی هویت‌بخشی و شخصیت‌دهی و عزت‌آفرینی برای مردم ایران بود، رژیم‌منحوس و وابسته پهلوی شکوه و عظمت ملت ما را نادیده می‌گرفت، حکومتی که دست‌نشانده غرب بود.

وی اظهار داشت: در سخنرانی سال۴۳ امام راحل، فریاد برآورد و برعلیه قانون ننگین کاپیتولاسیون قیام کرد، در سال۵۷ بیش از۳۵ هزارنفر مستشارآمریکایی در این کشور بودند.

ایشان تصریح کرد: امروزملت‌ایران در جهان‌اسلام نه تنها در منطقه بلکه در تمام دنیا، در نظم نوین‌جهانی نقش‌آفرینی می‌کنید، امروز در معاملات‌منطقه و دنیا، نظر و آرا ایران، مورد احترام تمام کشورهاست و حتی ابرقدرت‌ها بر علیه این ملت و حکومت نخواهند توانست کاری کنند.

وی گفت: وظیفه سوخت‌رسانی هواپیماهای‌آمریکایی، رژیم‌منحوس‌پهلوی برعهده داشت، در سال ۵۰ بدون هیچ کُنشی واکنشی کشور یمن از ایران جدا کردند اما یکی دیگر از دستاوردها، کشور ما این بود، حکومت ظالم و استکبار به کشور مستقل و عدالت‌خواه تبدیل کرد.

وی تأکید کرد: امروز شاهد هستیم در کنار مردم‌فلسطین و آزادی‌خواه و عدالت‌خواه جهان، این پرچم منقش به الله جمهوری‌اسلامی است که می‌درخشد، و این هویت را به دست آوردیم.

حجت‌الاسلام ساداتی گفت: یکی‌دیگر از دستاوردهای انقلاب‌اسلامی، پیشرفت در تمام عرصه‌های پزشکی،علمی، سیاسی، نظامی و... است، در نانوتکنولوژی درسلول‌های بنیادی در پرتاب‌ماهواره، در رده‌های اول تا دهم‌جهان قرار هستیم.

وی گفت: قبل از انقلاب درسال ۵۵، از ۲۷میلیون نفر واحد شرایط سوادآموزی، بیش از ۱۴میلیون بی‌سواد بوده، و لذا امروز دانشگاه‌ها، نخبگان و جامعه‌زنان موفق کشور در رده‌های بالا هستند.

وی ادامه داد: ما برای اینکه ایران گوهرباران کنیم، خون دل‌ها خورده‌ایم، شهدای عزیز خون‌های مطهرشان همچون شهیدقاسم سلیمانی،شهیدصیادشیرازی، شهیدفخری زاده و .. جاری شده و این شهادت مایه افتخار برای کشور شده‌اند و از برکات انقلاب‌اسلامی است.

وی گفت: ملت ما پیروامامین انقلاب قیام کردند، و امروز پیرو رهبری هستند و همیشه با وحدت در جامعه حضور پیدا کرده و در تحریم، ترور و جنگ هشت‌ساله و انواع مخاصمه‌های دشمن، این مردم بودند که حضور داشتند.

وی در پایان گفت: امروز دولت‌سیزدهم در دیپلماسی‌منطقه، و ارتباطات‌جهانی خدمت می‌کند و این خدمت برگرفته از شعارانقلاب است، و نمونه آن در همین شهرستان روکش آسفالت جاده‌ها، گازرسانی به روستاها نمونه خدمت‌دولت خدمتگذار است .

شهرستان سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستاها در حریم مرز واقع هستند.