پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۷
شهردار سرپل‌ذهاب:

شهرداری سرپل‌ذهاب در تکاپوی آمادگی کامل شهر برای ایام‌عیدنوروز است

بازی دراز 1404:شهردار سرپل‌ذهاب گفت: مجموعه شهرداری سرپل‌ذهاب در تکاپوی آمادگی کامل شهر برای ایام‌عیدنوروز است و ضمن ساماندهی‌شهر، برنامه‌های فرهنگی‌هنری‌خاصی تدارک دیده است.

علیرضا قطره‌ای در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری‌تحلیلی بازی‌دراز در خصوص آمادگی و زیباسازی شهر در ایام‌نوروز گفت: با توجه به مناسبت‌های پیش‌رو و ماه‌مبارک‌رمضان، از جمعه سوم تا هشتم فروردین‌ماه با هماهنگی لازم با اداره ارشاداسلامی شهرستان برنامه‌های فرهنگی‌هنری خاصی برای شهروندان تدارک دیده شده و مقدمات کار فراهم است.

وی ادامه داد: شهرداری سرپل‌ذهاب، رنگ‌آمیزی وسایل پارک و جدول خیابان‌ها، ساماندهی فضای‌سبز و بستر مناسب برای اسکان و استقبال از میهمانان‌نوروزی را در دستور کار قرار داده است.

وی همچنین اشاره کرد: جهت جمع‌آوری سگ‌های‌ولگرد در سطح‌شهر، اکیپی در نظر گرفته شده که این موضوع در دستور کار قرار خواهند داد.

وی همچنین به برگزاری کلاس‌های‌قرآنی با همکاری سپاه‌ناحیه در سطح‌شهر اشاره کرد و گفت: در خصوص بهتر و باشکوه برگزار شدن آیین‌های‌نوروزی در شهرستان، همکاری دستگاه‌های‌اجرایی در راستای انجام خدمات‌شهری نیز می‌طلبد.

وی نیز به آماده‌سازی و ساماندهی سرویس‌بهداشتی در مسیر یادمان بازی‌دراز اشاره کرد که شهرداری سرپل‌ذهاب با همکاری سپاه‌ناحیه پای‌کار هستند.

علیرضا قطره‌ای گفت: با تمام توان پای‌کار هستیم و مصوبه آسفالت سطح‌شهر در حال انجام است و نسبت به عقدقرارداد آسفالت جدید اقدام خواهیم کرد.

شهردار سرپل‌ذهاب در ادامه گفت: محل دفن‌زباله یکی از مشکلات اساسی شهرستان است که با توجه به محدودیت‌جغرافیایی منابع‌طبیعی مشکلات خاصی سرراه قرار گرفته که در تلاش هستیم در اسرع‌وقت حل و فصل گردد.

لازم به ذکر است: آبشارپیران، سراب‌ماراب، سراب‌گرم، سراب‌ذهاب، نقش برجسته آنوبانی‌نی، زیج‌منیژه، حوض‌منیژه، قلعه‌منیژه و اماکن‌زیارتی شامل احمدابن‌اسحاق، یادمان‌های دفاع‌مقدس، پادگان‌ابوذر و پادگان بازی‌دراز ومنطقه حفاظت شده قراویز از جمله اماکن. تاریخی طبیعی -تفریحی در شهرستان سرپل‌ذهاب است.

سرپل‌ذهاب دارای ۲۲۴ اثر تاریخی است و از این تعداد ۱۴۶ اثر آن به ثبت‌ملی رسیده است.