پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۴:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
در سرپل‌ذهاب صورت گرفت :

بازدید مسئولین راه استان از نقاط حادثه خیز شهرستان

بازی دراز ۱۴۰۴ : نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی در معیت مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و راه و شهرسازی ، فرماندار و معاونین فرمانداری سرپل‌ذهاب از نقاط حادثه خیز شهرستان سرپل ذهاب بازدید کردند .

نماینده منتخب مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی در معیت مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و راه و شهرسازی ، فرماندار و معاونین فرمانداری و مدیران راه شهرستان سرپل‌ذهاب از نقاط حادثه خیز شهرستان سرپل ذهاب بازدید کردند .

  اولین نقطه ای که مورد بازدید قرار گرفت محل تصادف روز گذشته خودروهای سمند و پژو پارس و نیسان سایپا در محور سرپل‌ذهاب _قصرشیرین در نزدیکی روستای قراویز بود که منجر به فوت دو نفر شد . در این بازدید تعریض و دو بانده کردن محور سه راهی قره بلاغ تا قصرشیرین به طول ۲۳ کیلومتر و اعتبار مورد نیاز آن مورد بررسی قرار گرفت .

 مسئولین در ادامه از محور قره بلاغ به دست ذهاب بازدید کردند که یکی از نقاط حادثه خیز شهرستان است و باتوجه به تصادفات متعدد در این محور و فوت افراد متعدد در این مسیر ، تعریض و دوبانده شدن آن به یکی از مهمترین مطالبات مردمی آن منطقه تبدیل شده است .

 دکتر فتح اله حسینی نماینده منتخب مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی یکی از وعده های انتخاباتی خود را تعریض این محور عنوان کرده بود و بعد از انتخابات بلافاصله با حضور در وزارت راه و شهرسازی دستور بررسی پروژه و موافقت وزیر برای ماده ۲۳ را اخذ کرده و مقدمات اجرای این پروژه در استان به سرعت آغاز شد . مدیران و مسئولین در ادامه بازدید خود راهی مرز تیله کوه شده و از زیرساختهای این مرز و راههای مواصلاتی آن بازدید کردند .  

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه در حاشیه این بازدید به خبرنگار ما گفت : امروز در معیت مسئولین سرپل‌ذهاب از چند نقطه حادثه خیز شهرستان بازدید شد و بررسیهای لازم بعمل آمد . دکتر الماسی افزود : اقدامات مثبتی با هماهنگی راهداری و راه و شهرسازی در دستورکار قرار دارد که در این منطقه انجام شود ‌.

 ایشان در ادامه با اشاره به طرح نهضت ملی مسکن اذعان داشت : این طرح در سرپل‌ذهاب در مرحله الحاق شهرک به شهر در حال انجام است و تمام مراحل مربوطه آن در استان انجام گرفته است . وی تصریح کرد : ما پیگیر امور هستیم که این شهرک جدیدی که می خواهد به شهر اضافه شود در تهران به سرعت تایید شود . 

الماسی خاطرنشان کرد : در پروژه نهضت ملی مسکن در سرپل‌ذهاب اراضی به مردم واگذار می شود که بصورت دو طبقه ساخته شوند .

 مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت : امسال سال جهش تولید با مشارکت مردمی است و ما در پروژه های در دست اقدام هم در طرح نهضت ملی مسکن و هم در راهسازی مشارکت مردم را در دستورکار قرار دادیم و انشالله با مشارکت مردم طرحها را با کیفیت خوب و با سرعت انجام خواهیم داد . 

نماینده منتخب مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه گفت : مردم سرپل‌ذهاب ، قصرشیرین و گیلان‌غرب در طول ۸ سال دوران پرافتخار دفاع مقدس وفاداری خود را به نظام و انقلاب و رهبری ثابت کرده اند و امروز شایسته بهترین خدمات هستند . 

دکتر فتح اله حسینی افزود : امروز با حضور مدیران کل حوزه راه استان و مدیران شهرستانی از نقاط حادثه خیز شهرستان سرپل ذهاب بازدید و پروژه تعریض این محورها مورد ارزیابی قرار گرفت . 

وی تصریح کرد : تعریض و دوبانده کردن محور قره بلاغ به دشت ذهاب باتوجه به ترانزیتی شدن مسیر و به دلیل اینکه به قتلگاه جوانان این منطقه تبدیل شده یکی از مطالبات مهم مردمی این منطقه بود که بلافاصله بعد از برگزاری انتخابات در جلسه ای با وزیر راه و شهرسازی مورد درخواست قرار گرفت و علی رغم اینکه نیازمند ماده ۲۳ بود و تایید مورد جدید اصلا امکانپذیر نبود اما موفق شدیم موافقت وزیر را گرفته و تعریض این مسیر در دستور کار استان قرار گرفت .

 وی تصریح کرد : مشارکت و همراهی مردم در اجرای این پروژه بسیار حایز اهمیت است و اگر می خواهیم کار با سرعت انجام شود باید مردم همراهی کرده و وجود معارض در مسیر باعث کند شدن و توقف اجرای پروژه نگردد لذا از مردم خواهشمندیم که با مسئولین راه استان و پیمانکاران مربوطه همکاری لازم را داشته باشند . 

حسینی در پایان افزود : روکش آسفالت راه‌های اصلی و فرعی سه شهرستان حوزه انتخابیه نیز یکی از مواردی است که در دستور کار ما قرار دارد .