پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرپلذهاب:

حرم احمدابن اسحاق(ره) در سرپلذهاب میزبان مراسم احیای شبهای قدر است

بازی دراز ۱۴۰۴ : رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرپلذهاب با بیان اینکه حرم احمدابن اسحاق(ره) در سرپلذهاب میزبان مراسم احیای شبهای قدر است،گفت: مساجد شهر و روستاها نیز مراسم سوگواری شهادت حضرت علی(ع) و احیای شب بیست و یکم قدر برگزار می کنند.

حجت الاسلام حسن دوستیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ضمن تسلیت شهادت امیرالمومنین حضرت علی (ع) و آرزوی قبولی طاعات در ماه رمضان گفت: مراسم احیای شبهای قدر و شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) در حرم احمدالن اسحاق قمی(ره)، مساجد شهر و روستاهای شهرستان سرپلذهاب با برگزاری برنامه های معنوی و سوگواری برگزار خواهد شد.  

 وی افزود: در شب بیست و یکم ماه رمضان مقارن با ۱۲ فروردین ماه ساعت ۲۳ در بقعه احمدابن اسحاق(ره) ویژه برنامه احیای شب قدر به همت اداره تبلیغات اسلامی و مرکز افق حرم برگزار می شود.   

ایشان در ادامه گفت: این مراسم با ایراد سخنرانی امام جمعه سرپلذهاب حجت الاسلام سیدمحمدعلی ساداتی، نوای مداحان سلمان یاوری، علی مبارکی،رسول پیری همراه خواهد بود.   رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گفت: قرات دعای جوشن کبیر، اقامه نماز قضا، قرآن بر سرگرفتن، مداحی و سخنرانی از برنامه های احیای شب بیست و یکم ماه رمضان خواهد بود.   

 حجت الاسلام دوستیان گفت: ماه رمضان یکی از ماه‌های خاص عبادت و ماه مهمانی خداوند است. در این ماه بندگان مخلص خدا به روزه‌داری و عبادت می‌پردازند، اما اوج بندگی و عبادات این ماه، در شب‌های قدر رقم می‌خورد که در قرآن کریم پیرامون این شب‌ها سوره‌ای نازل‌شده و آن را برتر از هزار ماه توصیف کرده است.   

 وی در پایان گفت: حضور آگاهانه و عارفانه پیروان مکتب جاودانه تشیع در این مراسم علاوه بر بهره گیری از بهترین مراسم احیاء و عزاداری، تاکیدی بر استقرار و احترام به نام و نشان و مکتب سیاسی اهل بیت(ع) است.