پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۲:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶

بدن را می‌توان تا 65 سالگی جوان نگه داشت

بازی دراز 1404:متخصص طب سنتی گفت:براساس استانداردهای علمی از سن 30 سالگی یک درصد عضلات بدن کم می‌شود؛ یعنی نیم کیلو عضلات سالانه کاهش و به چربی بدن اضافه می‌شود ولی می‌توان از سن 25 سالگی برای جوان ماندن تا 65 سالگی با توصیه‌های طب ایرانی اقدام کرد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، احمد فاتح، استاد و مدرس افتخاری دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ایران به مناسبت فرارسیدن هفته جمعیت به بررسی مفهوم جوانی و معیارهای سنی آن پرداخت.

فاتح عنوان کرد: جوانی چند بعدی است و شامل سن، فیزیک بدن، روحیه و در نهایت مجموع این عوامل است.

وی در ادامه به استانداردهای جهانی اشاره کرد و گفت: طبق استانداردهای جهانی، دوره نوجوانی تا سن 25 سالگی تعریف می‌شود و دوره جوانی از 25 تا 65 سال است. درک این تقسیم‌بندی‌ها در جامعه مهم و باید با استفاده از این دانش و مشارکت سلامتکده های طب ایرانی راهکارهای مؤثرتری برای بهبود کیفیت زندگی در دوره‌های مختلف زندگی پیدا کرد.

این استاد طب سنتی خاطرنشان کرد:طبق استانداردهای جهانی، دوره نوجوانی تا زیر سن 25 سالگی تعریف شده و دوره جوانی از 25 تا 65 سال است. با این وجود براساس استانداردهای دیگر علمی از سن 30 سالگی یک درصد عضلات بدن کم می‌شود؛ یعنی نیم کیلو عضلات سالانه کاهش و به چربی بدن اضافه می‌شود ولی می‌توان از سن 25 سالگی برای جوان ماندن تا 65 سالگی با توصیه‌های طب ایرانی اقدام کرد.

فاتح بر اهمیت درک این تقسیم‌بندی‌ها در جامعه تاکید کرد و گفت: با استفاده از این دانش، بتوان راهکارهای مؤثرتری برای بهبود کیفیت زندگی در دوره‌های مختلف زندگی ارائه داد.