پربازدیدترین ها

کد خبر: 231641 ۱۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۳۱

اجرای پروژه هوشمندسازی بخش کشاورزی دشت ازگله

بازی دراز 1404: مرتضی طاهر نژاداز اجرای طرح هوشمندسازی و مانیتورینگ بخش کشاورزی دشت ازگله باهدف افزایش راندمان کشاورزی و توزیع عادلانه منابع آبی دراین منطقه خبرداد.

اجرای پروژه هوشمندسازی بخش کشاورزی دشت ازگله

مرتضی طاهر نژاد مدیر فنی هلدینگ فناوری ارتباطات و اطلاعات  در گفتگو باخبرنگار ما اظهارداشت : موقعیت استراتژیک پروژه اجرای هوشمندسازی و  مانیتورینگ دشت ازگله در استان کرمانشاه است و به وسعت ۹۰۰هکتاراجراشده است .

وی افزود : بیشترین مصرف آب در کشور در بخش کشاورزی است که باتوجه به سیستمهای سنتی کشاورزی در تولید راندمان پایینی ثبت می شود .

مدیر فنی هلدینگ فناوری ارتباطات و اطلاعات با اشاره به مزایای سیستم اسکادا در حوزه آب  تصریح کرد : سیستم اسکادا مزایایی همچون برنامه ریزی بهینه در مصرف و توزیع منابع آبی، به حداقل رساندن تلفات آب مصرفی ، ایجاد توازن در عرضه و تقاضای آب ، افزایش راندمان در بخش کشاورزی ، تعیین دقیق و کنترل لحظه ای آب تخصیص یافته به کشاورزان ، مانیتورینگ مستمر شبکه آبیاری و جلوگیری از برداشتهای غیرمجاز، تعیین سریع نقاط هرز رفت شبکه آبیاری و تخمین محل نشتی با پایش نرخ کاهش فشار آب در خط، تهیه یک بسترمدیریتی جامع به همراه بانک اطلاعاتی برای تصمیم گیری موثر و توزیع عادلانه آب در بخش کشاورزی دارد .

مرتضی طاهر نژاد اذعان داشت : سخت افزارهای استفاده شده در این طرح شامل تجهیزات کنترل و ابزار دقیق ، تجهیزات سیستم تغذیه ،تجهیزات سیستم مخابراتی و نرم افزار بومی سیستم پایش اطلاعات می باشد .

وی در پایان افزود : نرم افزار های استفاده شده در این طرح علاوه بر نرم افزار اسکادا شامل زیر سیستم های دیگر همانند نرم افزار شبیه سازی ، برنامه ریزی و بهره برداری ، نرم افزار مدیریت در شرایط بحرانی ، نرم افزار پایش لحظه ای و نرم افزار حفاظت فیزیکی هوشمند می باشد .