پربازدیدترین ها

سرویس: سیاسی کد خبر: 238151 ۱۶:۱۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۲

راهپیمایی۲۲بهمن درشهرستان سرپل‌ذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404: راهپیمایی۲۲بهمن درشهرستان سرپل‌ذهاب باحضورامام‌جمعه، فرماندار،مسئولین،نماینده‌مردم‌سرپل‌ذهاب درمجلس‌شورای‌اسلامی، فرماندهان‌نظامی وانتظامی، خانواده‌های‌شهداوایثارگران، اقشارمختلف‌مردم برگزارشد،وتودهنی‌بزرگی به‌دشمنان‌نظام وانقلاب درچهل‌وپنجمین سالگردپیروزی‌انقلاب زدند.

راهپیمایی۲۲بهمن درشهرستان سرپل‌ذهاب برگزار شد

حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی ساداتی امام‌جمعه شهرستان سرپل‌ذهاب در این مراسم ضمن‌تبریک تقارن۲۲بهمن‌ماه چهل‌وپنجمین‌سالگرد پیروزی‌شکوهمندانقلاب‌اسلامی و آغازماه‌شعبان گفت: ملت‌بزرگ‌ایران‌اسلامی همواره ازآغازانقلاب باپیامبر و اهل‌بیت(ع) او همراهی کردند و ندای‌قرآن را لبیک گفتند، و خود را تحت ولایت‌الله قراردادند.

وی افزود:  این دست قدرت‌الهی و معجزه‌بزرگ‌خدا بود که ملت‌ما را از تاریکی‌ها نجات داد و ما را به سوی‌نور رهنمون فرمود و انقلاب‌ما انقلاب‌نور بود.

ایشان تأکید کرد: ما درشناخت و حرکت‌انقلاب و برای ادامه راه باید بدانیم کجا بوده‌ایم و به کجا می‌رویم، و امروزی که دست‌خناسان برای تطهیررژیم‌‌پهلوی و نادیده‌گرفتن دستاوردهای‌انقلاب‌شکوهمنداسلامی به هر دلیلی آلوده است، وظیفه همگان است که به جهادتبیین بپردازیم و دستاوردهای انقلاب‌اسلامی برای نسل‌جوان بیان کنیم.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب‌اسلامی هویت‌بخشی و شخصیت‌دهی و عزت‌آفرینی برای مردم ایران بود، رژیم‌منحوس و وابسته پهلوی شکوه و عظمت ملت ما را نادیده می‌گرفت، حکومتی که دست‌نشانده غرب بود.

وی اظهار داشت: در سخنرانی سال۴۳ امام راحل، فریاد برآورد و برعلیه قانون ننگین کاپیتولاسیون قیام کرد، در سال۵۷ بیش از۳۵ هزارنفر مستشارآمریکایی در این کشور بودند.

ایشان تصریح کرد: امروزملت‌ایران در جهان‌اسلام نه تنها در منطقه بلکه در تمام دنیا، در نظم نوین‌جهانی نقش‌آفرینی می‌کنید، امروز در معاملات‌منطقه و دنیا، نظر و آرا ایران، مورد احترام تمام کشورهاست و حتی ابرقدرت‌ها بر علیه این ملت و حکومت نخواهند توانست کاری کنند.

وی گفت: وظیفه سوخت‌رسانی هواپیماهای‌آمریکایی، رژیم‌منحوس‌پهلوی برعهده داشت، در سال ۵۰ بدون هیچ کُنشی واکنشی کشور یمن از ایران جدا کردند اما یکی دیگر از دستاوردها، کشور ما این بود، حکومت ظالم و استکبار به کشور مستقل و عدالت‌خواه تبدیل کرد.

وی تأکید کرد: امروز شاهد هستیم در کنار مردم‌فلسطین و آزادی‌خواه و عدالت‌خواه جهان، این پرچم منقش به الله جمهوری‌اسلامی است که می‌درخشد، و این هویت را به دست آوردیم.

حجت‌الاسلام ساداتی گفت: یکی‌دیگر از دستاوردهای انقلاب‌اسلامی، پیشرفت در تمام عرصه‌های پزشکی،علمی، سیاسی، نظامی و... است، در نانوتکنولوژی درسلول‌های بنیادی در پرتاب‌ماهواره، در رده‌های اول تا دهم‌جهان قرار هستیم.

وی گفت: قبل از انقلاب درسال ۵۵، از ۲۷میلیون نفر واحد شرایط سوادآموزی، بیش از ۱۴میلیون بی‌سواد بوده، و لذا امروز دانشگاه‌ها، نخبگان و جامعه‌زنان موفق کشور در رده‌های بالا هستند.

وی ادامه داد: ما برای اینکه ایران گوهرباران کنیم، خون دل‌ها خورده‌ایم، شهدای عزیز خون‌های مطهرشان همچون شهیدقاسم سلیمانی،شهیدصیادشیرازی، شهیدفخری زاده و .. جاری شده و این شهادت مایه افتخار برای کشور شده‌اند و از برکات انقلاب‌اسلامی است.

وی گفت: ملت ما پیروامامین انقلاب قیام کردند، و امروز پیرو رهبری هستند و همیشه با وحدت در جامعه حضور پیدا کرده و در تحریم، ترور و جنگ هشت‌ساله و انواع مخاصمه‌های دشمن، این مردم بودند که حضور داشتند.

وی در پایان گفت: امروز دولت‌سیزدهم در دیپلماسی‌منطقه، و ارتباطات‌جهانی خدمت می‌کند و این خدمت برگرفته از شعارانقلاب است، و نمونه آن در همین شهرستان روکش آسفالت جاده‌ها، گازرسانی به روستاها نمونه خدمت‌دولت خدمتگذار است .

شهرستان سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستاها در حریم مرز واقع هستند.