پربازدیدترین ها

کد خبر: 238732 ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرپلذهاب:

حرم احمدابن اسحاق(ره) در سرپلذهاب میزبان مراسم احیای شبهای قدر است

بازی دراز ۱۴۰۴ : رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرپلذهاب با بیان اینکه حرم احمدابن اسحاق(ره) در سرپلذهاب میزبان مراسم احیای شبهای قدر است،گفت: مساجد شهر و روستاها نیز مراسم سوگواری شهادت حضرت علی(ع) و احیای شب بیست و یکم قدر برگزار می کنند.

حرم احمدابن اسحاق(ره) در سرپلذهاب میزبان مراسم احیای شبهای قدر است

حجت الاسلام حسن دوستیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ضمن تسلیت شهادت امیرالمومنین حضرت علی (ع) و آرزوی قبولی طاعات در ماه رمضان گفت: مراسم احیای شبهای قدر و شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) در حرم احمدالن اسحاق قمی(ره)، مساجد شهر و روستاهای شهرستان سرپلذهاب با برگزاری برنامه های معنوی و سوگواری برگزار خواهد شد.  

 وی افزود: در شب بیست و یکم ماه رمضان مقارن با ۱۲ فروردین ماه ساعت ۲۳ در بقعه احمدابن اسحاق(ره) ویژه برنامه احیای شب قدر به همت اداره تبلیغات اسلامی و مرکز افق حرم برگزار می شود.   

ایشان در ادامه گفت: این مراسم با ایراد سخنرانی امام جمعه سرپلذهاب حجت الاسلام سیدمحمدعلی ساداتی، نوای مداحان سلمان یاوری، علی مبارکی،رسول پیری همراه خواهد بود.   رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گفت: قرات دعای جوشن کبیر، اقامه نماز قضا، قرآن بر سرگرفتن، مداحی و سخنرانی از برنامه های احیای شب بیست و یکم ماه رمضان خواهد بود.   

 حجت الاسلام دوستیان گفت: ماه رمضان یکی از ماه‌های خاص عبادت و ماه مهمانی خداوند است. در این ماه بندگان مخلص خدا به روزه‌داری و عبادت می‌پردازند، اما اوج بندگی و عبادات این ماه، در شب‌های قدر رقم می‌خورد که در قرآن کریم پیرامون این شب‌ها سوره‌ای نازل‌شده و آن را برتر از هزار ماه توصیف کرده است.   

 وی در پایان گفت: حضور آگاهانه و عارفانه پیروان مکتب جاودانه تشیع در این مراسم علاوه بر بهره گیری از بهترین مراسم احیاء و عزاداری، تاکیدی بر استقرار و احترام به نام و نشان و مکتب سیاسی اهل بیت(ع) است.