پربازدیدترین ها

کد خبر: 226629 ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲

درسرپلذهاب صورت گرفت :

بازدید معاون سیاسی امنیتی فرمانداری از روستاهای مرزی شهرستان

بازی دراز 1404:معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرمانداری سرپلذهاب از روستاهای مرزی شهرستان بازدید کرد .

بازدید معاون سیاسی امنیتی فرمانداری از روستاهای مرزی شهرستان

 

معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرمانداری سرپلذهاب به همراه برخی از مدیران دستگاههای اداری شهرستان باحضور در مناطق مرزی از روستاهای مرزی این شهرستان بازدید کردند.

مهندس حسن پیرکرمی دراین بازدید مشکلات مردم مرزنشین شهرستان را بررسی کرد.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری سرپلذهاب در حاشیه این بازدید به خبرنگارما گفت : مرزنشینان روستایی برای ساخت و ساز واحدهای مسکونی به شرط رعایت حرائم مرزی می توانند از تسهیلات قرض الحسنه ساخت مسکن روستایی به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال استفاده کنند.

مهندس پیرکرمی افزود : کسانی که قصد ساخت و ساز و احداث واحد مسکونی دارند بایستی پروانه ساختمانی یا شناسنامه ساختمان را ازطریق دهیاری و یا درثورت فقدان دهیاری از مراجع ذیربط اخذ نموده و قبل از شروع عملیات ساخت وساز مجوز لازم برای وجود زمین درداخل طرح هادی را اخذ کنند.

وی تصریح کرد : بنیاد مسکن موظف است با همکاری بخشداری مرکزی شهرستان از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز و بدون پروانه ساختمان در داخل محدوده مصوب طرح هادی جلوگیری نماید.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان ادامه داد : اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان مکلف است قبل از صدور سند مالکیت برای اراضی و مستحدثات داخل محدوده طرح هادی ،موضوع را کتباً ازبنیادمسکن انقلاب اسلامی شهرستان استعلام نموده و درصورت اعلام بنیادمسکن مبنی بربلامانع بودن ،سندمالکیت ملک راطبق مشخصات اعلام شده صادر نماید.

وی در پایان افزود:فرماندهی هنگ مرزی و ارتش جمهوری اسلامی مستقر در مرز نیز بمنظور تسریع در ساخت و ساز همکاری لازم را با مالکان بعمل آورده،ضمن اینکه ادارات زیرساخت نیز ملزم به ارائه خدمات زیر ساختـی و همکاری کامل با مردم هستند.